Przedłużanie włosów metodą tape on — na czym polega i dla kogo okaże się najlepszym wyborem?

Przedłużanie włosów metodą tape on pozwala w ciągu zaledwie kilku godzin spektakularnie odmienić fryzurę. Na czym polega w praktyce i dla kogo okaże się najlepszym wyborem? Sprawdźmy. Przedłużanie włosów to skuteczny sposób na widoczne wydłużenie i zagęszczenie fryzury. Aby zabieg nie osłabił naturalnych kosmyków i nie pogorszył ich kondycji, niezwykle ważny jest wybór odpowiedniej metody. Jedną z najdelikatniejszych, polecanych zwłaszcza posiadaczkom cienkich, skłonnych do wydania pasm jest metoda tape on zwana także metodą kanapkową. Na czym polega w praktyce?

Redhead 1996288 1920

Na czym polega przedłużanie włosów metodą tape on?

Doczepy tape on to pasma włosów umieszczone na kilkucentymetrowej, cienkiej i przezroczystej taśmie. Podczas zabiegu fryzjer przykleja taśmę tuż u nasady naturalnych włosów, wkładając dopinki pomiędzy naturalne kosmyki. W ten sposób uzyskuje efekt przypominający kanapkę. To właśnie on dał nazwę metodzie kanapkowej. Taśma jest bardzo lekka i zupełnie niedostrzegalna. Dzięki temu efekt przedłużania jest naturalny, a miejsca łączeń — niewidoczne.

Przedłużanie tape on — dla kogo?

Metoda kanapkowa jest jedną z najdelikatniejszych metod przedłużania i zagęszczania włosów. Doskonale sprawdzi się więc w przypadku kobiet, których włosy są:

  • cienkie,
  • przerzedzone,
  • przesuszone,
  • wolno rosnące,
  • o suchych końcówkach, które powodują wykruszanie się włosów.

Jak zachować piękny efekt przedłużania na dłużej?

Jeśli skorzystasz z usług doświadczonego stylisty, możesz być pewna, że po wyjściu z salonu Twoja fryzura będzie wyglądać zjawiskowo. Aby utrzymać wyjątkowy efekt na dłużej, niezbędna jest właściwa pielęgnacja. Oto 5 zasad, jak pielęgnować włosy przedłużone metodą tape on.

  1. Ze względu na naturalny proces wzrostu włosów, wraz z upływem czasu taśmy będą się obniżać. Aby fryzura wyglądała naturalne, co 6-8 tygodni odwiedź fryzjera, aby je podciągnąć.
  2. Do mycia i odżywiania włosów przedłużanych używaj kosmetyków do doczepów. Alternatywą mogą być drogeryjne produkty, które nie zawierają silikonów i SLS-ów.
  3. Włosy przedłużane nie mają źródła wewnętrzne nawilżenia. Zdecydowanie szybciej niż naturalne pasma tracą wilgoć. Aby wyglądały zjawiskowo, po każdym myciu używaj nawilżającej odżywki lub maski. Pamiętaj także o olejkach pielęgnacyjnych, które domkną nawilżenie.
  4. Czesz włosy wyłącznie specjalną szczotką, którą dostaniesz od fryzjera.
  5. Choć naturalne włosy przedłużane możesz suszyć suszarką, prostować i kręcić lokówką, nie przesadzaj z wysoką temperaturą. Używając urządzeń emitujących ciepło, stosuj się także do zaleceń w zakresie optymalnej dla dopinek temperatury.

Źródło: https://besthair.pl/pol_m_WLOSY-Seria-BASIC_Tape-On-Kanapki-241.html

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon