Przełom w poszukiwaniu Jacka Jaworka, mordercy trzyosobowej rodziny? Tajemnicza przesyłka

Poszukiwany Jacek Jaworek
Poszukiwany Jacek Jaworek, tajemnicza przesyłka

Jacek Jaworek od ponad dwóch miesięcy jest bezskutecznie poszukiwany przez policję. W ubiegłym tygodniu do wsi Borowce k. Częstochowy dotarła przesyłka, skierowana właśnie do podejrzanego o zabójstwo trzech osób.

W czwartek 30 września do Ochotniczej Straży Pożarnej we wsi Borowce dotarła tajemnicza przesyłka, na której widniał adresat: „Jacek Jaworek OSP Borowce”. O tyle zaskakujące, że podejrzany o morderstwo nigdy nie był strażakiem. Jedynie jego ojciec przed laty piastował stanowisko prezesa OSP Borowce. Z ustaleń dziennikarzy telewizji TVN wynika, że koperta zanim dotarła do śledczych przez 5 dni była przerzucana z rąk do rąk.

Marian Błaszczyk, były prezes OSP, który zwykle odbierał korespondencję przychodzącą do jednostki, przesyłki nie przyjął i skierował listonosza do policjantów, którzy wciąż znajdują się przed domem Jaworka. Po kilku dniach, we wtorek 5 października śledczy zabezpieczyli list, który został zwrócony do placówki Poczty Polskiej. 

Poszukiwania Jacka Jaworka trwają nadal

Co znajduje się w przesyłce? Prokuratura Okręgowa w Częstochowie zajmująca się sprawą nie podaje żadnych szczegółów, ze względu na dobro śledztwa. Nie wiadomo również czy list w jakikolwiek sposób pomoże namierzyć podejrzanego o morderstwo. Nadawcą przesyłki jest jeden z gigantów internetowych, najprawdopodobniej Google.

Przypomnijmy, że Jacek Jaworek jest poszukiwany listem gończym, europejskim nakazem aresztowania oraz czerwoną notą Interpolu. O sprawie pisaliśmy tutaj Czerwona nota Interpolu za mordercą, Jackiem Jaworkiem. Przestępca wciąż nie został złapany

Wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu poszukiwanego, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KWP w Katowicach tel. 798031306, Komendą Miejską Policji w Częstochowie tel. 47 858 1255, albo z najbliższą jednostką Policji tel. alarmowy 112.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Jacek Jaworek, podejrzany o morderstwo 3 osób

Pieniądze za wskazanie miejsca ukrycia mordercy

Czerwona nota Interpolu

Czerwona nota Interpolu za mordercą, Jackiem Jaworkiem

Zaginiony w Tatrach Andrzej Śmietana z Katowic

59-letni mieszkaniec Katowic zaginął w Tatrach

Zatrzymani za pobicie na Mariackiej, Katowice

Pobili dwóch mężczyzn na Mariackiej. Policjanci ich tropili

49 669314

Futbolowa „święta wojna” w Katowicach bez kibiców gości

Śmiertelny wypadek w Ogrodzieńcu, 6 sierpnia 2021

Tragiczny weekend na drogach w woj. śląskim

Kierowca autobusu ZTM śmiertelnie potrącił 19-latkę, Katowice

Kierowca autobusu, który przejechał 19-latkę ma zarzuty