Przestrzeń biurowa w centrum Katowic już od 400 zł. Miejski Inkubator Przedsiębiorczości startuje z projektami

Wynajem przestrzeni, zapewnienie dostępu do narzędzi pracy biurowej, aktywizacje społeczno-gospodarcze, program „Katowice Miastem Fachowców” – Miejski Inkubator Przedsiębiorczości przedstawił oferty dla biznesu i nie tylko.

Miejski Inkubator Przedsiębiorczości Rawa.Ink działa od 2019 roku. Pierwotnie miał stanowić przestrzeń biurową dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, freelancerów czy innowatorów. Wraz z rozwojem jednego obszaru, doszły także kolejne inicjatywy.

400 zł za "biuro"

Oczywiście udostępnianie przestrzeni to wciąż jeden z flagowców oferty Rawa.Ink. W budynku jest kilka przestrzeni biurowych: strefa coworkingowa, strefa pracy indywidualnej oraz strefa business z komfortowymi biurami. Za 400 złotych miesięcznie można otrzymać biurko do pracy, dostęp do Internetu oraz adres w samym centrum Katowic. Poza tym do dyspozycji przedsiębiorców są pracownie fab-lab oraz sala konferencyjna. Za 10 zł za godzinę można skorzystać z całego inwentarza fab-labów takiego jak maszyny do szycia, interaktywny flipchart czy komputery z zainstalowanym oprogramowaniem typu CAD czy pakietu Adobe®. Aby skorzystać z dostępu do fab-labu wystarczy jedynie zarejestrować się na stronie internetowej www.rawaink.katowice.eu.

Chcieliśmy stworzyć przestrzeń przeznaczoną dla osób zainteresowanych prowadzeniem działalności gospodarczej, freelancerów czy też innowatorów, która będzie nie tylko miejscem, w którym będą pracować. Przez dwa lata funkcjonowania Rawa.Ink stała się też przestrzenią wymiany doświadczeń, sieciowania kontaktów oraz dzielenia się swoim spojrzeniem na rzeczywistość przez ludzi, którzy są przedsiębiorczy i myślą o innowacjach – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Katowice Miastem Fachowców

Inkubator zamierza kontynuować także w roku szkolnym 2021/2022 akcję „Katowice Miastem Fachowców”. W ramach tego programu uczniowie szkół podstawowych poznają zalety kształcenia branżowego i technicznego. Zaplanowane są spotkania z rodzicami, lekcje wychowawcze prowadzone według dedykowanego scenariusza oraz, co najciekawsze dla samych uczniów, wizyty studyjne w zakładach pracy, gdzie mogą w rzeczywistości poznać specyfikę wykonywania poszczególnych zawodów.

Zrealizowane zostaną również takie projekty, jak „Katowizje” (firmy MŚP będą mogły pokazać działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu), „Kopalnia Start-upów” czy „Międzynarodowy Inkubator Przedsiębiorczości”.

Celem Rawa.Ink jest również aktywizacja społeczno-gospodarcza mieszkańców Miasta, udzielanie wsparcia osobom zamierzającym rozpocząć własną działalność gospodarczą oraz tworzenie więzi społeczno-biznesowych. Dlatego Rawa.Ink to jednak również wydarzenia, konferencje, spotkania i projekty, które pozwalają animować lokalne środowisko biznesowe oraz pobudzać przedsiębiorczość. Zaplanowanych działań jest wiele, obejmują one też różne obszary i aspekty życia gospodarczego i prowadzenia biznesu – informuje Urząd Miasta Katowice.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon