Syngalizacja

Przyciski na przejściach dla pieszych będą wyłączone

Rusza przeprogramowywanie sygnalizacji świetlnych w Katowicach. Podobnie jak wiosną mają zostać wyłączone przyciski na przejściach dla pieszych. Miasto będzie przeprowadzać także dezynfekcję przestrzeni publicznych.

Nie da się ukryć, że sytuacja związana z pandemią koronawirusa robi się coraz bardziej napięta. Katowice, mimo że są w żółtej strefie, wprowadzają środki zapobiegawcze we własnym zakresie. Jednym z nich jest wyłączenie przycisków na przejściach dla pieszych.

- Sytuacja jest bardzo dynamiczna natomiast właśnie zapadły decyzje w zakresie przeprogramowania sygnalziacji świetlnej w Katowicach – wyjaśnia Ewa Lipka, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta Katowice. - Podobnie jak wiosną wyłączone zostaną przyciski dla pieszych. Przeprogramowanie powinno zakończyć się w ciągu weekendu – dodaje.

Będą dezynfekcje

Żeby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom w Katowicach ponownie będą dezynfekowane przestrzenie publiczne.

- Codziennie dezynfekowane są przystanki autobusowe i tramwajowe, a jest ich w naszymi mieście ponad 660. Pracownicy dezynfekują wiaty, ławki i kosze, które się przy nich znajdują - mówi Piotr Handwerker, dyrektor MZUiM Katowice.

Podobne działania miasto realizuje przy przejściach podziemnych, kładkach dla pieszych i tunelach. - W tych miejscach bardzo dokładnie odkażane są poręcze, zarówno przy schodach, jak również przy podjazdach dla niepełnosprawnych – dodaje.

W dezynfekcje zaangażowane jest także MPGK Katowice, wykorzystując środki dezynfekujące przy codziennym czyszczeniu miasta, m.in. w zamiatarkach.

fot. UM Katowice

czytaj dyskusję

Polecamy: