Przywitaj Nowy Rok z Cavatina Hall!

Rok 2023 powoli dobiega końca, a jeśli chcesz go należycie pożegnać i umilić sobie przywitanie nowego, już dziś zainteresuj się koncertem noworocznym w Cavatina Hall w Bielsku-Białej. 2 stycznia w sali koncertowej wraz z orkiestrą symfoniczną NFM Filharmonia Wrocławska masz okazję świętować nadejście Nowego Roku w prawdziwie wiedeńskim stylu, wsłuchując się w wirtuozowskie wykonanie wyśmienitych utworów muzyki klasycznej.

Przywitaj nowy rok z cavatina hall

Noworoczny koncert wiedeński w Cavatina Hall już 2 stycznia

2 stycznia w sali koncertowej Cavatina Hall odbędzie się noworoczny koncert wiedeński. Wiedeń nie bez powodu nazywany jest światową stolicą muzyki. Bardzo wielu docenianych kompozytorów muzyki klasycznej, i to różnego pochodzenia, było związanych z austriacką stolicą. To właśnie w Wiedniu powstało wiele wspaniałych i wirtuozowskich kompozycji. Z miejscem tym kojarzone są między innymi tak znane nazwiska w świecie muzyki jak Haydn, Mozart, Beethoven czy Strauss.

Chcesz przywitać Nowy Rok przy nieśmiertelnej muzyce klasycznej wiedeńskich kompozytorów? Nie może Cię więc zabraknąć na noworocznym koncercie wiedeńskim, który odbędzie się 2 stycznia w Cavatina Hall w Bielsku-Białej. To spotkanie z klasyczną muzyką w wykonaniu orkiestry symfonicznej NFM Filharmonia Wrocławska i śpiewaków takich jak Amber Norelai i Simon Schnorr. Koncert zostanie poprowadzony przez osobę, która zna Wiedeń nie tylko z opowieści. Mowa o Michale Juraszku, wybitnym polskim dyrygencie, który mieszka w austriackiej stolicy i na co dzień prowadzi wiedeński zespół symfoniczny.

Przywitaj Nowy Rok z Cavatina Hall!

Orkiestra symfoniczna NFM Filharmonia Wrocławska

Orkiestra NFM Filharmonia Wrocławska to jeden z czołowych polskich zespołów symfonicznych docenianych nie tylko w kraju, ale także i za granicą, i to zarówno przez wielbicieli muzyki klasycznej, jak i jej krytyków. Historia orkiestry sięga aż 1945 roku. Zespół kilkukrotnie zmieniał nazwę, a ostateczna jest wynikiem zmiany siedziby, którą w 2015 roku stał się budynek NFM we Wrocławiu.

NFM Filharmonia Wrocławska często sięga po repertuar polskich kompozytorów, rozsławiając polską muzykę klasyczną, i to w całej Europie. W 1994 roku przyjęła za swojego patrona Witolda Lutosławskiego i od tego czasu nagrała wiele jego dzieł. Zarejestrowane płyty, w tym nie tylko kompozycji Lutosławskiego, zdobyły duże uznanie w świecie muzyki, co potwierdzają prestiżowe nagrody, w tym International Classical Music Award.

Cavatina Hall – nowoczesna sala koncertowa w Bielsku-Białej

Koncert noworoczny w stylu wiedeńskim, na którym wystąpi NFM Filharmonia Wrocławska w towarzystwie wybitnych śpiewaków odbędzie się w Cavatina Hall, sali koncertowej ulokowanej w samym centrum Bielska-Białej. To jedna z najnowocześniejszych sal tego typu w całej Europie, z tysiącem miejsc na widowni i zaawansowanym systemem dźwięku immersyjnego, który zapewnia maksimum wrażeń, niezależnie od zajętego miejsca.

Bilety na wydarzenia, tak samo jak kalendarz ze zbliżającymi się koncertami w Cavatina Hall znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej obiektu. Sala koncertowa znajduje się przy ulicy Dworkowej 2 w Bielsku-Białej. Lokalizacja w samym centrum miasta umożliwia szybki i łatwy dojazd komunikacją miejską, a także koleją. Do zobaczenia na noworocznym koncercie wiedeńskim!

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon