Punkt szczepień powszechnych w Katowicach zmienia lokalizację

Koniec punktu szczepień powszechnych w Janowie. Punkt ten zostanie przeniesiony w inne, znajdujące się na drugim końcu miasta, miejsce.

Punkt szczepień Katowice Janów

Punkt szczepień powszechnych, który przez ostatnie trzy miesiące działał na terenie kortów tenisowych MOSiR przy ul. Szopienickiej 70, zmienia lokalizację. Od 16 sierpnia będzie kontynuował działalność w nowej lokalizacji - na terenie Szpitala Murcki przy ul. Sokołowskiego 2.

Dotychczasowy punkt przy ul. Szopienickiej będzie działał do 13 sierpnia.

Osoby, które przyjęły pierwszą dawkę szczepionki w punkcie przy ul. Szopienickiej, a termin przyjęcia drugiej dawki przypadnie po 13 sierpnia, będą szczepione już w nowej lokalizacji.

Zgodnie z obowiązującymi wytycznymi, od początku lipca 2021 r. każdy pacjent ma możliwość przyjęcia drugiej dawki szczepionki w dowolnym punkcie na terenie całego kraju.

Punkt przy ul. Szopienickiej wystartował 7 maja 2021. W ciągu 3 miesięcy działalności wykonano tam ponad 11 tysięcy szczepień (pierwszą i drugą dawką).

Użyto szczepionek Pfizer, Moderna, AstraZeneka i Johnson&Johnson. PSP został zorganizowany przez miasto Katowice wraz ze Szpitalem Murcki Spółka z o.o.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Marta Manowska

Marta Manowska ambasadorką Narodowego Programu Szczepień

Szczepionka covid

W aptece też się zaszczepisz. Lista aptek w Katowicach

20210507 101128

W Janowie można się zaszczepić szczepionką Johnson&Johnson

Od roku akademickiego 2021/2022 studentom medycyny Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w nauce będzie pomagał... „Wirtualny Pacjent”.

Studenci ŚUM będą leczyć wirtualnego pacjenta

Os. Tysiąclecia w Katowicach

30 tys. złotych zadośćuczynienia za smog. Państwo jest winne

Plakat zachęcający do badań

Bezpłatne badania. Zachęca do nich Anna Dereszowska

Próchnica butelkowa u 19-miesięcznego dziecka

Próchnica butelkowa - to się leczy w Katowicach