Punkt szczepień w Międzynarodowym Centrum Kongresowym przenosi się do Muzeum Śląskiego

Punkt szczepień w Międzynarodowym Centrum Kongresowym został przeniesiony do Muzeum Śląskiego. Co się zmieni?

Punkt szczepień w MCK przenosi się do Muzeum Śląskiego

Jak informuje Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski punkt szczepień powszechnych przenosi się z Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach do Muzeum Śląskiego. Od dzisiaj mieszkańcy mogą się szczepić w budynku łaźni przy ul. Dobrowolskiego 1.

Pierwsi pacjenci, jak wyjaśnia rzecznik wojewody, Alina Kucharzewska, zostaną zaszczepieni w nowym miejscu już dzisiaj. Wczoraj urząd wojewódzki dzwonił do pacjentów z informacją o zmianie miejsca szczepienia. Do pozostałych osób mają zostać wysłane smsy, przypominające o dacie i godzinie szczepienia z nowym adresem punktu.

Szpital tymczasowy w MCK zakończył swoją działalność

Szpital tymczasowy na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach zakończył swoją działalność z końcem maja. Od lipca obiekt będzie wracał stopniowo do normalnej działalności. W rezerwie do końca roku ma zostać drugi ze śląskich szpitali polowych – ten w Pyrzowicach.

Umowa z MCK na prowadzenie punktu szczepień obowiązuje do końca czerwca. W czerwcu rozpocznie się rozbiórka szpitala tymczasowego, który również działał w MCK. Rozpoczął działalność 1 grudnia 2020 roku, w tym czasie przyjął 1316 pacjentów, z czego 1030 na oddziale internistycznym, a 286 na respiratorowym.

W Polsce wykonano już 24 470 301 szczepień

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, w całej Polsce wykonano już 24 470 301 szczepień. Pierwszą dawkę dostało już 15 503 070 osób. Według raportu w pełni zaczepionych jest 9 747 952 osoby ( zaszczepieni preparatem Johnson & Johnson oraz drugą dawką innych preparatów).

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon