Radiowozy, drony i lasery na A4. W czwartek 29 września akcja "Bezpieczna autostrada"

Autostrada A4 w centrum uwagi. Policji. Jutro, w czwartek 29 września 2022 r., od świtu do zmierzchu, w trzech województwach prowadzona będzie akcja "Bezpieczna autostrada".

Policja Śląska
Nieoznakowane radiowozy są wszędzie! :)

29 września, w czwartek, policjanci z województwa śląskiego, małopolskiego oraz opolskiego prowadzić będą działania „Bezpieczna autostrada”. Działania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa. Na śląskim odcinku autostrady A4 w ubiegłym roku doszło do 19 wypadków drogowych. 3 osoby zginęły, a 30 zostało rannych.

W akcję zaangażowane będą siły z komisariatu autostradowego oraz ruchu drogowego z Bytomia, Gliwic, Katowic, Zabrza wraz z funkcjonariuszami ITD i mundurowymi z województwa małopolskiego oraz opolskiego. Poza nieoznakowanymi samochodami grupy "Speed", pojawi się też nowość.

- Na autostradzie A4 mundurowi przy pomocy dronów oraz ręcznych mierników prędkości będą kontrolować przede wszystkim stosowanie się do zakazów wyprzedzania i korzystania z telefonu, przestrzeganie limitów prędkości, zachowanie właściwego odstępu od poprzedzającego pojazdu oraz czy podróżujący mają zapięte pasy - informuje policja.

Bezpieczna A4 - co będą sprawdzać?

Między innymi dozwoloną prędkość, stosowanie się do obowiązku jazdy prawym pasem ruchu, zachowanie odpowiedniej odległości od poprzedzającego pojazdu, przestrzegają zakazów wyprzedzania i korzystania z telefonu, a także czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon