Radni chcą żeby miasto opłacało bezpłatną szkołę rodzenia

Bezpłatne zajęcia szkoły rodzenia w Katowicach? Jest taki pomysł. Radni chcą, żeby miasto zabezpieczyło środki finansowe na zapewnienie zajęć dla przyszłych mam.

Bezpłatna szkoła rodzenia w Katowicach? Jest taki pomysł

Na rynku można znaleźć bezpłatne szkoły rodzenia, które są zwykle finansowane przez fundacje, stowarzyszenia lub Narodowy Fundusz Zdrowia. Zwykle miejsca jednak są zapełnione, a nie każdy przyszły rodzic zdąży się zapisać na czas. Pozostają więc szkoły prywatne. Cykl zajęć w takich placówkach zwykle kosztuje od 100-500 zł. Czasem można załapać się na zniżki lub zapłacić w ratach.

Bezpłatna szkoła rodzenia w Katowicach? Jest taki pomysł

Radni imieniu Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej wystosowali pismo do Urzędu Miasta w sprawie zabezpieczenia środków finansowych na zapewnienie bezpłatnych zajęć szkoły rodzenia w Katowicach.

- Uprzejmie prosimy o uwzględnienie wniosku Klubu Koalicji Obywatelskiej w budżecie Miasta na rok 2022 – czytamy w interpelacji.

Czy warto zapisać się do szkoły rodzenia?

Szkoła rodzenia z założenia ma przygotować kobietę do porodu siłami natury i połogu oraz edukować rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem. Wiele kobiet jednak wychodzi z założenia, że skoro ich mamy czy babcie rodziły bez wcześniejszego przygotowania, one też sobie poradzą. Zdecydowanie jednak do szkoły rodzenia warto się zapisać. Wiedząc więcej na temat swojego ciała, kobieta może zdecydowanie skrócić czas porodu, zmniejszyć ryzyko wystąpienia komplikacji i wrócić szybciej do formy po porodzie.

Jak długo trwają zajęcia w szkole rodzenia?

Zajęcia w szkole rodzenia zwykle trwają od 2 do 3 miesięcy. Kursy zwykle rozpoczyna się pod koniec II i w III trymestrze ciąży, ponieważ właśnie w tym okresie ciężarna kobieta jest w dobrej formie.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon