Rafał Trzaskowski przyjedzie do Katowic

Trzaskowski zolwik

Główny rywal Andrzeja Dudy w staraniach o prezydencki fotel zawita do Katowic. Rafał Trzaskowski spotka się ze swoimi wyborcami na Nikiszowcu.

Niedawna pierwsza tura wyborów prezydenckich nie przyniosła rozstrzygnięcia. Żadnemu z kandydatów nie udało się zdobyć ponad 50% poparcia, dlatego za niewiele ponad tydzień odbędzie się ponowne głosowanie, w którym Polacy będą wybierać pomiędzy ubiegającym się o reelekcję Andrzejem Dudą a Rafałem Trzaskowskim, pełniącym obecnie funkcję prezydenta Warszawy.

W najbliższą niedzielę kandydat popierany przez Koalicję Obywatelską przyjedzie do województwa śląskiego. Chwilę przed południem Rafał Trzaskowski spotka się ze swoimi sympatykami przy molo nad jeziorem Pogoria III w Dąbrowie Górniczej, skąd na 14:10 pojedzie na bytomski Rynek, a o 16:30 zawita na Plac Wyzwolenia na Nikiszowcu. Wszystkie wydarzenia mają być transmitowane na żywo w internecie, zaś obecnym na miejscu sztab Trzaskowskiego zaleca zachowywanie bezpiecznych odstępów.

Rywalizacja w drugiej turze z pewnością będzie bardzo wyrównana. Jeszcze niedawno sondaże wskazywały na korzyść Trzaskowskiego w ponownym głosowaniu, natomiast w ostatnim badaniu opinii publicznej przewagę ma Andrzej Duda. Na pierwszego z nich zamierza głosować 46,4% ankietowanych, a na drugiego 49%. Niezdecydowani stanowią 4,6% i to od nich będzie zależeć, kto będzie prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej przez kolejnych 5 lat.

fot. Facebook / Rafał Trzaskowski

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj dyskusję

czytaj więcej: