Heading article

Rotator TOP - single

Reklama

W jaki sposób oszczędzać prąd w domu i w firmie?

Ciężko wyobrazić sobie dzisiejsze życie bez prądu elektrycznego. Niestety jego cena z miesiąca na miesiąc wzrasta, co powoduje wyższe rachunki. Przedstawiamy kilka sposobów, dzięki którym możliwe okaże się oszczędzanie prądu zarówno w domu, jak i w firmie.

Oszczędzanie prądu w domu

Kiedy decydujemy się na budowę nowego domu, musimy zdawać sobie sprawę z tego, jak wiele pracy nas czeka. Po postawieniu murów przyjdzie również czas na przeprowadzenie instalacji elektrycznej, czym z pewnością zająć może się profesjonalna firma ENERGPOL, która rzetelnie wykona swoje obowiązki. Aby opłacane przez nas rachunki za energię były możliwie jak najniższe, warto wykonać kilka prostych czynności i zmienić swoje codzienne nawyki.

Skup się na oświetleniu domowym

Przede wszystkim mówiąc o oszczędzaniu prądu w domu, nie w sposób nie wspomnieć o oświetlaniu. Jak wiadomo, często najprostsze środki okazują się najskuteczniejsze. Regularnie dochodzi do sytuacji, w których zapominamy o tym, aby gasić światło. Wystarczy przecież jedynie nacisnąć włącznik, co zajmuje tylko kilka sekund. Wiele osób myśli, że zgaszenie żarówki na kilka minut źle wpływa na jej żywotność, jednak nie jest to prawda. Dzisiejsze egzemplarze są na tyle zaawansowane, że nawet w przypadku opuszczaniu pokoju na krótką chwilę powinniśmy zagasić światło. Do wyjątków możemy jedynie zaliczyć świetlówki kompaktowe, je powinniśmy wyłączyć tylko w przypadku, kiedy mamy zamiar opuścić dany pokój na dłużej niż 5 minut. Ważne jest także posiadanie żarówek energooszczędnych. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem są żarówki LED, które są bardzo wydajne. Z niektórych badań wynika, że mamy do czynienia nawet z oszczędnością rzędu 80%, co jest doskonałym wynikiem.

Nie zapominaj o żarówkach energooszczędnych

Pełna pralka i zmywarka

Zapewne nieraz dochodziło do sytuacji, w której uruchamialiśmy pralkę z jednym ubraniem lub zmywarkę, gdy wewnątrz znaleźć można było jedynie kilka talerzy. Z pewnością jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, jednakże nieekonomiczne. Przede wszystkim uruchamiajmy tego typu urządzenia tylko i wyłącznie w przypadku, kiedy są całkowicie pełne. Dzięki temu unikniemy zbędnej pracy maszyn, co z pewnością jest korzystne dla naszego portfela. Co ciekawe, możliwe jest również oszczędzanie prądu w przypadku lodówki. Najważniejsze jest, aby nie ustawiać jej w okolicach kuchenki. Dlaczego? Temperatura otoczenia ma ogromny wpływ na to, jak duża ilość energii będzie pobierana. Nie otwierajmy lodówki, jeśli nie ma takiej potrzeby, a także nie zapominajmy o tym, aby nie kłaść do wnętrza ciepłych potraw. Podczas zakupu urządzeń elektronicznych warto jeszcze zwrócić uwagę na klasę energetyczną sprzętu.

Zapełniajmy zmywarkę i pralkę do końca, co pomoże nam zaoszczędzić energię

Uważajmy na oświetlenie ogrodowe

Przyczyną wysokich rachunków może być również oświetlenie na zewnątrz. Często o nim zapominamy, a to są przecież te same żarówki, co w mieszkaniach. Oczywiście inaczej to wygląda w przypadku urządzeń solarnych, czyli tych na energię słoneczną. Wówczas możemy posiadać dowolną ilość lampeczek, nie martwiąc się o to, że konieczne będzie wydawanie większej gotówki na rachunki.

Nie przesadzaj z oświetleniem ogrodowym

Oszczędzanie prądu w firmie

Kiedy prowadzimy własną firmę bądź po prostu szanujemy swojego pracodawcę, zależy nam na możliwie największej oszczędności prądu. Jest to znacznie trudniejsze, niż w przypadku domu jednorodzinnego, bowiem musimy oddziaływać także na wszystkich pracowników, aby zmotywować ich do zużywania mniejszej ilości energii elektrycznej. To klucz do sukcesu, aby przedsiębiorstwo lub firma mogła zaoszczędzić choć część gotówki.

Zmiana sprzedawcy

Jednym ze skuteczniejszych sposobów na zmniejszenie rachunków za prąd jest wybranie nowego sprzedawcy. Na dzień dzisiejszy możemy wyróżnić naprawdę wielu sprzedawców, dlatego też jest to stosunkowo konkurencyjny sektor. W konsekwencji dostawcy rywalizują między sobą, aby mieć możliwie najbardziej korzystne warunki, co z pewnością zachęci nowych klientów. Dlatego regularnie jesteśmy świadkami ciekawych promocji i rabatów, zmiana sprzedawcy prądu może więc okazać się korzystna dla prowadzonej przez nas firmy.

Zmiana sprzedawcy może podreperować budżet firmy

Ogranicz klimatyzacje w firmie

Standardem, który może mieć ogromny wpływ na ograniczenie zużycia prądu elektrycznego w firmie, może stać się rozsądniejsze korzystanie z klimatyzacji. Jak wiadomo, jest to doskonałe urządzenie i bardzo przydatne, niestety jeśli jest ciągle użytkowane, wówczas ilość zużytej energii znacznie wzrasta. Dlatego też warto wcześniej ustawić umiarkowaną, optymalną temperaturę i nie zmieniać jej. Nie zapominajmy o konieczności zamykania okien, w przeciwnym wypadku korzystanie z klimatyzacji nie ma najmniejszego sensu.

Korzystajmy z klimatyzacji w sposób rozsądny i przemyślany

Kontrola pracowników

Bardzo trudną sztuką, jednocześnie ważną, jest praca nad nawykami naszych pracowników, aby przeciwdziałać marnotrawstwu energii. Niestety wymaga to dużego wysiłku, a także dobrej woli drugiej strony. Musimy zrobić wszystko co w naszej mocy, aby przekonać innych, że nasze działania mają ogromny sens, a także uświadomić, jak ważne jest dbanie o środowisko. Przykładem skutecznych działań w przedsiębiorstwach jest gaszenie świateł, kiedy nie ma konieczności ich użycia. W biurach często możliwe jest ograniczenie wydruków. Właściwie możliwe jest całkowite zminimalizowanie zużycia papieru. Co ważne, nie wymaga to od przedsiębiorcy dużych inwestycji, natomiast jest to idealne rozwiązanie, aby stać się firmą innowacyjną, nowoczesną, rentowną i przede wszystkim przyjazną środowisku.

Kontrolując swoich pracowników i zmieniając ich nawyki, możesz skutecznie zaoszczędzić prąd

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług elektrycznych. Oferujemy fachowe, profesjonalne doradztwo, a także miłą obsługę naszych Klientów. Zapewniamy zarówno konkurencyjne ceny, jak i wysoką jakość. W razie potrzeby zamontujemy instalacje, usuniemy wszelkie awarie elektryczne, a także dokonamy niezbędnych pomiarów elektrycznych. Jako jedni z niewielu dojeżdżamy do klienta na własny koszt i co więcej, zupełnie za darmo dokonamy wyceny i doradzimy najlepsze, według nas, rozwiązania.

Social & newsletter

Logo stopka

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search