Heading article

Rotator TOP - single

Reklama

Wyjątkowe przedszkole w Katowicach

Previous Next

Dla każdego rodzica, dobro dziecka jest najważniejsze. Od pierwszych dni życia, staracie się stworzyć odpowiednie warunki, w których wasze dziecko będzie się rozwijać, a przede wszystkim będzie szczęśliwe. Kiedy maluch ma rozpocząć nowy etap w życiu – przedszkole, macie pewne obawy. Ta zmiana, nie jest dla Was łatwa, ale to właśnie w przedszkolu wasze dziecko nauczy się samodzielności, pozna nowych ludzi i zacznie odkrywać siebie.

Kiedy warto myśleć o przedszkolu?

Zdajecie sobie sprawę, że rekrutacje do katowickich przedszkoli zostały dawno zamknięte, a do kolejnych jeszcze kilka miesięcy. Część z Was jest już zaprawiona w bojach, ale spora grupa rodziców będzie to robić po raz pierwszy. Obawy przed adaptacją dziecka w nowym miejscu, są całkowicie naturalne. Pamiętajcie, że to właśnie w przedszkolu maluchy, będą się uczyć nowych rzeczy, nawiązywać pierwsze relacje z rówieśnikami, tym samym poznawać otaczający je świat.

Wielu z Was zastanawia się czym kierować się przy wyborze przedszkola, ponieważ dobro dziecka jest najważniejsze. Ofert jest całkiem sporo, co z pewnością nie ułatwia decyzji. Na tle katowickich przedszkoli wyróżnia się niepubliczne przedszkole Tika z oddziałami specjalnymi. Co prawda, rekrutacja u nich również się zakończyła, ale w placówce przy ulicy Dworskiej 12 czeka jeszcze kilka, wolnych miejsc. Są również miejsca dla dzieci ze spektrum autyzmu.

Dlaczego Tika?

Tika została stworzona przez rodziców (takich jak Wy), którzy chcieli zapewnić własnym dzieciom bezpieczne i odpowiednie miejsce dla ich rozwoju. Dziś są oni absolwentami Tiki, a placówką dalej kieruje ta niezwykła para – Anna i Sebastian Stajno. Katowicki oddział Tiki, składa się z sal: dydaktycznych, zabaw, rehabilitacyjnych, minisal sportowych, a także zewnętrznego placu zabaw. Pomoc dydaktyczna, zabawki są osobiście selekcjonowane przez Panią Dyrektor. Zapytaliśmy ją jak zaaranżowali i wyposażyli sale:

 „(…)Mamy m.in. Dary Froebla, pomoce w stylu Montessori. Przestrzeń aranżujemy pod daną grupę. W tym roku jedna z grup prowadzona jest pedagogiką Reggio, włoskiego pedagoga. Mamy dużo drewnianych dodatków, jasne ściany, kąciki gdzie dzieciaki mogą wygodnie pooglądać książki. Do książek też przykładamy ogromną wagę. Lubimy dobre książki. Pięknie wydane.(…)”

Warto zaznaczyć, że w placówce znajdują się również gabinety specjalistów, wykorzystywane podczas terapii logopedycznych, rehabilitacyjnych/Sl i konsultacji psychologicznych. Nie od dziś wiadomo, że szczęśliwe dziecko to najedzone dziecko. W Tice za codzienny plan żywieniowy (na który składają się trzy posiłki), odpowiada dietetyk.

Wszechstronni pracownicy

Tika to również kadra: pedagogów, psychologów, logopedów, neurologopedów, rehabilitantów prowadzących między innymi: terapię SI, terapię behawioralną, socjoterapię, WWR i KS. Stale się rozwijają, podnoszą kwalifikacje zawodowe. Już wkrótce, do ich metod pracy dołączy Play Therapy (tzw. terapia przez zabawę). Zapytaliśmy, co jest najważniejsze dla pracowników Tiki. Oto odpowiedź: „(…)Ważna jest dla nas dobra atmosfera i relacje oparte na szacunku do drugiej osoby, współodpowiedzialności, empatii, zrozumieniu. Jesteśmy przekonani, że otwarta i przyjazna postawa wobec dziecka jest pomocna w rozwijaniu jego potencjalnych możliwości i sprzyja harmonijnemu rozwojowi.(…)”

Zabawa, ale również nauka

Tika to miejsce przyjazne, nowatorskie, twórcze. Przedszkolaki mogą brać udział w zajęciach plastycznych, kulinarnych, sensorycznych, umuzykalniających i wiele więcej! Zajęcia są prowadzone metodą projektów badawczych - dzieci same decydują, co ich interesuje. Zabawa idzie w parze rozwojem, co ułatwia dzieciom wejście w kolejny etap - edukację szkolną. Tika kładzie ogromny nacisk na kształcenie specjalne. Zajęcia dla dzieci niepełnosprawnych są tworzone pod ich indywidualne możliwości, potrzeby. Ich głównym celem jest pokonywanie własnych barier, a także budowa relacji z rówieśnikami, radzenie sobie w grupie. Dzieci mogą liczyć na opiekę pedagoga specjalnego, nauczyciela, pomoc nauczyciela, a także pozostałych członków zespołu. Tika w ramach kształcenia specjalnego realizuje zalecenia zawarte w orzeczeniach o potrzebie kształcenia specjalnego, a także zalecenia znajdujące się w opiniach o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju.

Przedszkole TIKA

www: https://www.tika.com.pl/ 
FB: https://www.facebook.com/przedszkoletika
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Lokalizacja:
ul. Dworska 12, 40-584 Katowice

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search