Retro LEGO w Walcowni w Katowicach. Wystawa zabytkowych klocków - zestawów i figurek

Tylko przez dwa dni w Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia w Katowicach Szopienicach będzie można obejrzeć klasyczne klocki LEGO.

Wystawa retro klocków LEGO

To ma być największa w Polsce wystawa zabytkowych klocków i figurek LEGO. Na ponad 2000 m2 zaprezentowanych zostanie kilkaset unikatowych zestawów klocków LEGO pochodzących z lat 80. i 90. XX wieku.

Wystawa zabytkowych klocków LEGO

Wystawa odbędzie się w ostatni weekend maja - 28 i 29 maja 2022 r. w Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia w Katowicach Szopienicach (ul. 11 Listopada).

Godziny otwarcia:

  • 28.05 sobota - 10.00-20.00
  • 29.05 niedziela - 10.00-18.00

Ceny biletów:

  • Dorośli 35 zł / os.
  • Dzieci 25 zł / os.
  • Rodzinny 100 zł/2+2
  • Dzieci do lat 3 nieodpłatnie

Przez wiele długich lat LEGO pozostawało odległym marzeniem, kuszącym ze sklepowych witryn PEWEX-u... Ekipie Vintage Lego Sets udało zgromadzić się niemalże wszystkie zestawy pojawiające się w katalogach lat 90. nie tylko w Polsce, ale także w Ameryce. W dniach 28 i 29 maja każdy będzie miał okazję zobaczyć z bliska najpiękniejsze zestawy, jakie kiedykolwiek wyprodukowało LEGO, a tak inne, od współczesnych zestawów.

Wystawie LEGO będą towarzyszyć zabytkowe konsole do gier i komputery, na których chętni spróbują swoich sił w legendarnym PACMANIE, Space Invaders czy Tetrisie. Tło dla całego wydarzenia stworzą pochodzące z lat 80. i 90. samochody, motorowery i motocykle.

Dzięki współpracy z Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach wystawie LEGO towarzyszyć będzie ekspozycja zabytkowych komputerów. Na żywo będzie można zobaczyć m.in. pochodzący z lat 70. XX wieku (sprawny!) komputer przemysłowy pracujący przez wiele lat w KWK Wieczorek w Katowicach. Całości dopełnią youngtimery z kolekcji Tyskiego Ruchu Klasyków.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon