Robert Makłowicz zachwycony Śląskiem i regionem. Będzie nas promował w swoich programach. Premiera już 15 października

Facebook
Robert Makłowicz w katowickiej restauracji Śląska Prohibicja

Słynny dziennikarz, kucharz, podróżnik, krytyk kulinarny i osobowość telewizyjna w jedynym, czyli Robert Makłowicz, zrealizował pięć odcinków swojego programu kulinarno-turystycznego w województwie śląskim. Sprawdźcie, gdzie i kiedy można obejrzeć te odcinki.

Już w piątek 15 października 2021 r. o godz. 17.00 na kanale Roberta Makłowicza na YouTubie (Kanał Roberta Makłowicza na YouTubie) odbędzie się premiera pierwszego odcinka, i tym samym nowego cyklu jego programu podróżniczo-turystycznego. 

Tym razem pan Robert będzie pokazywał uroki i smaki województwa śląskiego, i jego części:

  • Górnego Śląska, 
  • Śląska Cieszyńskiego, 
  • Jury Krakowsko-Częstochowskiej, 
  • Beskidów,
  • Krainy Górnej Odry

Program powstawał na zlecenie i we współpracy ze Śląską Organizacją Turystyczną, Slaskie.travel i Szlakiem Kulinarnym Śląskie Smaki.  

Pierwszy śląski odcinek tak reklamuje sam Makłowicz: "Pierwszy odcinek ze śląskiej serii, a w nim esencja Górnego Śląska, czyli Katowice i Zabrze, rolady, kluski śląskie i modra kapusta, zabytkowe kopalnie, Nikiszowiec i Giszowiec, a nade wszystko Szczepan Twardoch".

- To jest program kulinarny, ale przede wszystkim podróżniczy - wyjaśnia Agnieszka Sikorska, dyrektor Śląskiej Organizacji Turystycznej. - Robert Makłowicz był zafascynowany naszym regionem. Do tego stopnia, że mogę zdradzić, iż pierwszy odcinek "śląskich" programów, o Górnym Śląsku, w tym Katowicach i Zabrzu, będzie rekordowy pod względem długości ze wszystkich, jakie do tej pory zrealizował - dodaje Agnieszka Sikorska.

W sumie Makłowicz zrealizował pięć odcinków traktującym o urokach województwa śląskiego. Pierwsze dwa będą miały premierę 15 i 22 października, a kolejne - do początku grudnia. Pierwszy będzie poświęcony Górnemu Śląskowi, drugi - Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Słynny podróżnik i wielbiciel sztuki kulinarnej odwiedził kilkanaście miejsc w naszym regionie. Był w restauracjach znajdujących się na Szlaku Śląskie Smaki (m.in. w Śląskiej Prohibicji w Katowicach Nikiszowcu, gdzie gościł z pisarzem Szczepanem Twardochem, w Szybie Maciej w Zabrzu czy Chacie Olimpijczyka Jasia i Helenki w Wiśle), ale również odwiedził goprowców z Grupy Jurajskiej czy hodowców owiec. Spotkał się z gospodyniami wiejskimi, zwiedzał zamki i pałace. 

Robert Makłowicz w katowickiej restauracji Śląska Prohibicja

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bal karnawałowy

Sylwester przed wojną. Gdzie bawiły się Katowice i Śląsk

Karp

Karpia jest mało przed świętami. Poza tym jest drogi. Czemu?

Monopoly Katowice

Wystawa gier Monopoly i turniej katowickiej w Galerii Libero

Hotel13 1140x640

Zorganizuj przyjęcie w restauracji Winestone w Katowicach

Zdjęcie Główne

Zrób zdjęcie Dwóch Wież i zgłoś się do konkursu!

Akrobacje w chmurach

Nad spodkiem latały rowery

PaniTapetka

Tapetujesz? Skorzystaj z pomocy specjalistki, #PaniTapetki