Robert Makłowicz zachwycony Śląskiem i regionem. Będzie nas promował w swoich programach. Premiera już 15 października

Słynny dziennikarz, kucharz, podróżnik, krytyk kulinarny i osobowość telewizyjna w jedynym, czyli Robert Makłowicz, zrealizował pięć odcinków swojego programu kulinarno-turystycznego w województwie śląskim. Sprawdźcie, gdzie i kiedy można obejrzeć te odcinki.

Już w piątek 15 października 2021 r. o godz. 17.00 na kanale Roberta Makłowicza na YouTubie (Kanał Roberta Makłowicza na YouTubie) odbędzie się premiera pierwszego odcinka, i tym samym nowego cyklu jego programu podróżniczo-turystycznego.

Tym razem pan Robert będzie pokazywał uroki i smaki województwa śląskiego, i jego części:

  • Górnego Śląska,
  • Śląska Cieszyńskiego,
  • Jury Krakowsko-Częstochowskiej,
  • Beskidów,
  • Krainy Górnej Odry

Program powstawał na zlecenie i we współpracy ze Śląską Organizacją Turystyczną, Slaskie.travel i Szlakiem Kulinarnym Śląskie Smaki.

Pierwszy śląski odcinek tak reklamuje sam Makłowicz: "Pierwszy odcinek ze śląskiej serii, a w nim esencja Górnego Śląska, czyli Katowice i Zabrze, rolady, kluski śląskie i modra kapusta, zabytkowe kopalnie, Nikiszowiec i Giszowiec, a nade wszystko Szczepan Twardoch".

- To jest program kulinarny, ale przede wszystkim podróżniczy - wyjaśnia Agnieszka Sikorska, dyrektor Śląskiej Organizacji Turystycznej. - Robert Makłowicz był zafascynowany naszym regionem. Do tego stopnia, że mogę zdradzić, iż pierwszy odcinek "śląskich" programów, o Górnym Śląsku, w tym Katowicach i Zabrzu, będzie rekordowy pod względem długości ze wszystkich, jakie do tej pory zrealizował - dodaje Agnieszka Sikorska.

W sumie Makłowicz zrealizował pięć odcinków traktującym o urokach województwa śląskiego. Pierwsze dwa będą miały premierę 15 i 22 października, a kolejne - do początku grudnia. Pierwszy będzie poświęcony Górnemu Śląskowi, drugi - Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Słynny podróżnik i wielbiciel sztuki kulinarnej odwiedził kilkanaście miejsc w naszym regionie. Był w restauracjach znajdujących się na Szlaku Śląskie Smaki (m.in. w Śląskiej Prohibicji w Katowicach Nikiszowcu, gdzie gościł z pisarzem Szczepanem Twardochem, w Szybie Maciej w Zabrzu czy Chacie Olimpijczyka Jasia i Helenki w Wiśle), ale również odwiedził goprowców z Grupy Jurajskiej czy hodowców owiec. Spotkał się z gospodyniami wiejskimi, zwiedzał zamki i pałace.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Zdjęcie Główne

Mistrzostwa Świata w narciarstwie wodnym już w ten weekend!

Zdjęcie Główne

Lubuskie – polska Toskania na zachodzie kraju

Biała Małpa

Meksykańska kuchnia w samym sercu Katowic

American cars mania bedzie w katowicach 4

American Cars Mania odbędzie się na Muchowcu od 16 do 18.06

Jarmark Wielkanocny 2022 Katowice

Jarmark Wielkanocny 2022. Co tu można zjeść.

Projekt Jagody Woźny na Bulwarach Rawy, Katowice

Kolorowy świat nad Rawą. Zobaczcie, co tam powstało

Maciej Regulski ma 23 lata. Pochodzi z Dąbrowy Górniczej

Maciej Regulski, nowy Masterchef, studiuje budownictwo