Rodzinny wypad do Kopalni Soli w Bochni? Dlaczego nie!

Czerwcowy, długi weekend zbliża się coraz większymi krokami i bardzo dobrze! Wielu Ślązaków będzie miało szanse na dłuższy odpoczynek w gronie najbliższych. Część z nich już planuje, jak spędzi ten wolny czas. Ciekawą alternatywą dla rodzin jest całodniowa wycieczka do magicznego miejsca – Kopalni Soli w Bochni. Taki wypad nie tylko rozbudza wyobraźnię, ale i ciekawość. Jakie atrakcje skrywa Kopalnia? Szczegóły poniżej.

Co do zaoferowania ma Bochnia?

Bochnia to urokliwe miasto położone w południowej części Polski. Ciekawa architektura, zwłaszcza przy głównym rynku Starego Miasta urzeka od pierwszego spotkania. Bochnię po prostu, warto poznać. Nie chodzi tu tylko o jego ciekawą historię, ale również atmosferę. Powietrze w tym miejscu na Ziemi smakuje inaczej i to dosłownie. Inhalacje w Tężni Solankowej mogą skutecznie podreperować zdrowie i polepszyć samopoczucie. Jakie atrakcje skrywa miasto? Z pewnością warto odwiedzić:

  • Kopalnię Soli w Bochni,
  • Muzeum Motyli Arthropoda,
  • Zrewitalizowany Rynek,
  • Muzeum im. prof. Stanisława Fischera w Bochni,
  • Planty Salinarne,
Kopalnia Soli Bochnia

i wiele więcej. Bochnia idealnie nadaje się do dłuższego wypoczynku jak i jednodniowych wycieczek. Rodziny z dziećmi powinny to dobrze przemyśleć, ponieważ mogą zaplanować całodniowy wypad, wypełniony po brzegi atrakcjami. Taką przygodę warto rozpocząć od zwiedzania zabytkowej Kopalni Soli w Bochni, która skrywa tajemnicze solne korytarze i to ponad 200 metrów pod ziemią.

Rodzinne zwiedzanie Królestwa Skarbnika

Kopalnia Soli w Bochni to najstarsza kopalnia w Polsce, której historia sięga 1248 roku. Dziś na próżno szukać w podziemiach kruszaka z kagankiem i kilofem i to z bardzo prostego powodu - to historyczne miejsce nie wydobywa już soli. Spokojnie, kopalnie można odwiedzić i to całą rodziną! Jedną z propozycji odkrywania tajemniczych labiryntów, ukrytych 250 metrów pod Miastem Soli jest Rodzinne zwiedzanie Królestwa Skarbnika. Mali odkrywcy na własne oczy mogą poznać niezwykłą krainę Skarbnika, czyli opiekuna solnych podziemi. Czeka na nich wiele atrakcji, jak:

  • Zwiedzanie trasy turystycznej z Podziemną Ekspozycją Multimedialną,
  • Przejazd podziemną kolejką,
  • Pobyt w komorze Ważyn (ok. 30 minut)
Kopalnia Soli Bochnia

To właśnie w komorze znajduje się boisko do koszykówki, tenis stołowy, plac zabaw. Na zakończenie rodzinnej wycieczki na najmłodszych czeka niezwykła niespodzianka – spotkanie z legendarnym Skarbnikiem! Niezwykła przygoda rozbudzająca wyobraźnię? Gwarantowana. Rodziny, które jeszcze nie zrealizowały Polskiego Bonu Turystycznego mogą to zrobić właśnie w Kopalni Soli, oto i krótka instrukcja.

Ahoj, przygodo!

Mali odkrywcy w towarzystwie swoich rodziców mogą rozszerzyć swój pakiet, decydując się na inne, tajemnicze atrakcje oferowane przez Kopalnię Soli. Dobrym przykładem jest trasa turystyczna łącząca przejście Końską Drogą z przeprawą łodzią. Naturalnie nasuwa się pytanie, czy spędzanie wielu godzin pod ziemią jest dobre dla zdrowia?

Okazuje się, że w Kopalni Soli panuje wyjątkowy mikroklimat. Podziemny aerozol nie tylko zmniejsza objawy alergiczne, ale korzystnie wpływa na zdrowie osób, borykających się z astmą czy POCHP.

Odwiedź Kopalnię Soli w Bochni i daj porwać się przygodzie!

Kopalnia Soli Bochnia zaprasza!
WWW | FACEBOOK | INSTAGRAM
ul. Campi 15
32-700 Bochnia
Bon turystyczny: Tak
Tel. 14 692 67 52 | 14 692 67 54
E-mail: biuro@kopalnia-bochnia.pl

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon