89656866 2794513127261276 6208338787865460736 o

Rozgrywki II ligi zawieszone. GKS Katowice nie zagra do odwołania

Jeszcze w piątek rano wydawało się, że rozgrywki Ekstraklasy, I i II ligi będą się normalnie odbywać, ale bez udziału publiczności. Ostatecznie PZPN zmienił zdanie i ligi centralne także zostają zawieszone do odwołania.

W czwartek Polski Związek Piłki Nożnej debatował nad kontynuowaniem rozgrywek piłkarskich w obliczu walki z pandemią koronawirusa. Początkowo ustalono, że zawieszone zostają rozgrywki od III ligi w dół co najmniej do 29 marca. Z kolei Ekstraklasa, I i II liga miały normalnie grać, ale przy pustych trybunach.

To spotkało się z dużym oburzeniem w środowisku. Niektórzy piłkarze zaczęli apelować, by jeszcze raz przemyślano decyzję. Pomogło, bo rzeczywiście, w piątek w południe zmieniło się stanowisko władz polskiej piłki.

Oficjalnie zawieszono rozgrywki trzech szczebli centralnych w polskim futbolu. To oznacza, że w najbliższy weekend nie odbędzie się żaden mecz piłkarski w Polsce. W przypadku Katowic jest to równoznaczne z odwołaniem meczu GKS-u z Górnikiem Łęczna, który miał zostać rozegrany w niedzielę 15 marca przy ulicy Bukowej.

"Mając na uwadze zdrowie uczestników wszystkich ligowych meczów i stanowisko klubów informujemy, że mecze 23. kolejki pierwszej oraz drugiej ligi zostają odwołane i odbędą się w najbliższym możliwym terminie" - czytamy w komunikacie PZPN.

Co ciekawe, katowicka "GieKSa" była jednym z tych klubów, które domagały się zawieszenia II ligi. W czwartek katowiczanie wysłali list do prezesa Zbigniewa Bońka, w którym pisali, że "nadrzędną wartością ponad wszelkie inne, z naszego punktu widzenia jest bezpieczeństwo i zdrowie uczestników imprez w tej szczególnej sytuacji".

Na razie nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle zostanie wznowiony ten sezon. PZPN już wcześniej się na to przygotował. Jeżeli nie uda się dokończyć rozgrywek, to w kontekście awansów ma być brana pod uwagę tabela po ostatniej w pełni rozegranej kolejce. Z II ligi awans zapewnią sobie trzy zespoły, a GKS Katowice zajmuje właśnie trzecią pozycję.

fot. Facebook/GKS Katowice

czytaj dyskusję

Polecamy: