Rozpoczęła się budowa drogi rowerowej z Giszowca do Nikiszowca

Rozpoczęła się budowa drogi rowerowej, która ma połączyć Giszowiec z Nikiszowcem. Będzie kosztować około czterech i pół miliona złotych. Trwają prace nad połączeniem Nikiszowca z os. Paderewskiego i Doliną Trzech Stawów.

UM Katowice
Budowa drogi rowerowej Giszowiec-Nikiszowiec

Na początku marca ruszyła budowa drogi rowerowej, która połączy Giszowiec z Nikiszowcem. Będzie ona biec wzdłuż ul. Szopienickiej od skrzyżowania z ul. Mysłowicką (Giszowiec) do skrzyżowania z ul. Bernarda Krawczyka (Nikiszowiec).

Trasa będzie mierzyć niespełna dwa i pół kilometra. Za jej budowę odpowiedzialna jest firma Hydrogop. Koszt to około czterech i pół miliona złotych. Prace mają zakończyć się pod koniec 2022 roku.

31 kilometrów dróg za 29 milionów złotych

Prognozy - na których opiera się Urząd Miasta Katowice - wskazują, że liczba rowerów na ulicach będzie stale rosnąć.

- W trosce o zdrowie mieszkańców, chcąc podnosić ich standard życia oraz w związku z chęcią poprawy stanu środowiska, stawiamy na transport ekologiczny. Rozbudowa infrastruktury rowerowej jest jednym z elementów tej polityki, która wpisuje się w standardy europejskie - mówi prezydent Marcin Krupa.

W latach 2015-2021 samorząd wybudował ponad 36 kilometrów dróg rowerowych za blisko 29 milionów złotych.

- Droga rowerowa łącząca Nikiszowiec z Giszowcem ma także dodatkowe walory - otworzy nowe możliwości dla chcących zwiedzać miasto właśnie przy użyciu tego środka lokomocji - dodaje prezydent Katowic.

Droga rowerowa połączy Nikiszowiec i os. Paderewskiego

Trwa także budowa drogi rowerowej, która będzie częściowo ciągiem pieszo-rowerowym, pomiędzy os. Paderewskiego i Nikiszowcem. Półtorakilometrowa trasa poprowadzi rowerzystów od skrzyżowania ul. Górniczej i Pułaskiego przez Dolinę Trzech Stawów do ul. Gospodarczej.

Za budowę odpowiada Drogopol. Koszt to ponad 993 tys. złotych. Planowany termin zakończenia inwestycji to połowa 2022 roku.

Jak ustaliliśmy, w przyszłości powstanie również odcinek drogi rowerowej wzdłuż ul. Gospodarczej i połączy powstającą ścieżkę z już istniejącą, która biegnie obok Nowego Nikiszowca.

- Odcinek wzdłuż ul. Gospodarczej zawiera się w drugim etapie, do którego jest obecnie uzyskiwana decyzja o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Po jej uzyskaniu możliwe będzie rozpoczęcie wyboru wykonawcy robót - informował niedawno Adam Skowron z Katowickiej Agencji Wydawniczej.

Droga rowerowa powstanie po południowej stronie ul. Gospodarczej. - Istniejący chodnik po stronie północnej pozostanie bez zmian - dodaje Adam Skowron.

W związku z budową drogi rowerowej do wycinki wyznaczono trzy drzewa.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon