Rozpoczęła się modernizacja Gminnego. Punktu Zbiórki Odpadów przy ul. Bankowej. Inwestycja jest warta 5 mln zł

Gminny Punkt Zbiórki Odpadów w Katowicach przy ul. Bankowej 10 zostanie wyremontowany. Wiosną ma tam powstać również punkt obsługi klienta. Ma to ułatwić mieszkańcom załatwianie spraw.

UM Katowice
Remont GPZO w Katowicach

W związku z modernizacją Gminnego Punktu zbiórki Odpadów w Katowicach od 9 lipca został on tymczasowo zamknięty. Podczas przebudowy wartej 5 mln zł powstać ma obiekt socjalno-biurowy oraz wiaty i garaże. Powierzchnia użytkowa budynku ma wynosić 290 m2. W związku z inwestycją wyremontowany zostanie również zjazd do ul. Bankowej. Pojawi się nowe ogrodzenie, przyłącza wodno-kanalizacyjne oraz węzeł ciepłowniczy. Na terenie zakładu znajdzie się myjnia kontenerów i sprzętu.

Powstanie punkt obsługi klienta

Po zakończeniu remontu otoczenie zyska na estetyce. Nowy budynek będzie lepiej wkomponowany w istniejące okoliczne zabudowania. Jednocześnie punkt zyska nową funkcję, dzięki której będzie spełniał oczekiwania zgłaszane przez mieszkańców, ponieważ zostanie tam również uruchomiony punkt obsługi klienta – mówi Andrzej Malara, prezes MPGK Katowice.

W trakcie remontu punktu odpady można przywozić do punktów przy Milowickiej 7A, Zaopusta 70 i Obroki 140. GPZO czynne są w dni robocze w godzinach (z wyjątkiem wtorków) od 6.00 do 17.00, we wtorki w godzinach od 9.00 do 20.00, a w soboty w godzinach od 8.00 do 13.00. Remont budynku przy ul. Bankowej ma zakończyć się na wiosnę.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon