Rozpoznajesz tego przestępcę? Bezwzględny oszust okradł w Katowicach seniora z oszczędności życia

Starszy mężczyzna sądził, że pomaga wnuczkowi, który popadł w tarapaty. Jego dobre serce wykorzystali oszuści, którzy ukradli mężczyźnie oszczędności życia. Policjanci poszukują złodzieja, który przyszedł do mieszkania seniora, odebrać pieniądze. Publikują zdjęcia z monitoringu.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach prowadzą czynności w sprawie oszustwa metodą na wnuczka, do którego doszło 8 kwietnia 2021 roku w Katowicach przy ul. Uniwersyteckiej.

Z policyjnych ustaleń wynika, że 8 kwietnia 2021 roku około godziny 10.00 na telefon stacjonarny pokrzywdzonego zadzwonił mężczyzna podający się za jego wnuczka i poinformował, że kierował samochodem bez prawa jazdy.

Ponadto na oznakowanym przejściu dla pieszych miał potrącić osobę, która w wyniku tego zdarzenia zmarła. W trakcie rozmowy telefonicznej sprawca oszustwa oświadczył, że potrzebna jest kaucja, aby uwolnić wnuczka. Około godziny 12.35 do mieszkania seniora przyszedł nieznany mu mężczyzna, który zgodnie z ustaleniami telefonicznymi przedstawił się jako „Nowak”.

Pokrzywdzony, chcąc „uwolnić” swojego wnuka, przekazał mężczyźnie oszczędności swojego życia zawinięte w jednorazową siatkę zakupową. Wizerunek mężczyzny, który odebrał gotówkę, zarejestrował monitoring.

Świadkowie zdarzenia, osoby mogące rozpoznać mężczyznę lub posiadające jakiekolwiek informacje, mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości, proszone są o kontakt z policjantami z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod nr tel. 47 85 129 61, 47 85 125 55, 47 85 123 09 lub pod adresem e-mail: mienie@katowice.ka.policja.gov.pl

Policjanci gwarantują anonimowość.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon