Heading article

Rotator TOP - single

Rozrywka

Galeria Katowicka wraca do stanu sprzed epidemii

Galeriakatowicka

Kilka tygodni temu otwarto galeria handlowe, a teraz przyszedł czas na powrót stref wypoczynku, rozrywki dla dzieci oraz coworkingu.


- Zgodnie z kolejnymi wytycznymi dla centrów handlowych z dnia 5 czerwca 2020 roku, przygotowanymi przez Ministerstwo Rozwoju w konsultacji z GIS, na pasaże Galerii Katowickiej wracają strefy wypoczynku. Otwarta została również strefa rozrywki dla dzieci oraz coworking. Zaproponowane przez Ministerstwo nowe wytyczne wprowadzają również zmiany w funkcjonowaniu restauracji i strefy food court – informują przedstawiciele Galerii Katowickej.

Z wyżej wymienionych udogodnień można korzystać od 9 czerwca przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego.

- Przy wejściach do stref zostały zamontowane dozowniki z płynem dezynfekującym. Strefy są regularnie dezynfekowane przez personel sprzątający Galerii. W przestrzeni coworking obowiązują zasady analogiczne jak w miejscach pracy. Stanowiska umiejscowione zostały w taki sposób, aby zachować 1,5 m odstępu pomiędzy użytkownikami – wskazują przedstawiciele Galerii Katowickiej.

Co więcej, rząd zezwolił na otwarcie kin i teatrów. Jednakże nieznany jest jeszcze termin wznowienia działalności przez katowickie Multikino i Scenę w Galerii.

Zmieniły się także zasady korzystania ze strefy food court, restauracji i kawiarni, ponieważ od 6 czerwca przy jednym stoliku może przebywać nie tylko rodzina lub osoby pozostające we wspólnym gospodarstwie domowym. Obowiązuje jednak przestrzeganie dystansu społecznego. Nie wolno też zajmować miejsc naprzeciw siebie. Personel musi jednak dezynfekować stoliki po każdym kliencie. Analogiczna sytuacja ma miejsce w całej galerii, która jest regularnie czyszczona.

Ponadto, w pomieszczeniach toalet oraz przestrzeni specjalnych, takich jak Pokój Rodzica z Dzieckiem czy Pokój Wyciszenia, odbywa się regularne ozonowanie. Wprowadzono również podajniki z papierem obok suszarek powietrznych.

Fot. mat. Galerii Katowickiej

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search