Heading article

Rotator TOP - single

Rozrywka

IEM Katowice 2021. Szczegóły turnieju

Esl

Znamy szczegóły dotyczące flagowego turnieju w randze ESL Pro Tour Tour (EPT) Masters Championships, IEM Katowice 2021. Z powodu pandemii koronawirusa zawody odbędą się w tym roku niestety online. Ciężko pracowaliśmy, aby zapewnić fanom jak najlepsze wrażenia ze śledzenia transmisji – mówi Michał "Carmac" Blicharz, VP Game & Product Design w ESL. 

Wszyscy fajni e-sportu na całym świecie z niecierpliwością czekają na wydarzenie jakim jest IEM Katowice. Niestety, przez trwającą pandemię, turnieje odbędą się online. Zawody odbędą się już 16-28 lutego, będą kulminacyjnym punktem ESL Pro TourCS:GO i StarCraft® II, natomiast Mistrzostwa EPT Warcraft® III odbędą się jako osobny turniej w dniach 4-7 marca.

– Z uwagi na trwającą pandemię, turnieje odbędą się online, ale ciężko pracowaliśmy, aby zapewnić fanom jak najlepsze wrażenia ze śledzenia transmisji - mówi Michał "Carmac" Blicharz, VP Game & Product Design w ESL. –  Nie możemy się również doczekać, aby pokazać historię Katowic, które w ostatnich latach wyrosły na stolicę esportu – dodaje.

IEM Katowice 2021 – zostają transmisje na żywo

W dzisiejszych czasach zostają nam niestety tylko transmisje na żywo z meczy e-sportowych. W ramach przygotowań do ESL Pro Tour, ESL Gaming współpracowało z każdą z uczestniczących drużyn, aby zapewnić sprzęt, który poprawi jakość transmisji. Fani mogą liczyć na pokoje-wideo dla kibiców, gdzie będą mogli dopingować swoje ulubione drużyny podczas akcji.

Kto wystąpi w turnieju CS:GO?

W turnieju CS:GO wezmą udział 24 drużyny z całego świata. Zasłużyły na swoje miejsce, zdobywając punkty w turniejach ESL Pro Tour w ciągu ostatnich miesięcy. Wszystkie będą rywalizowały na jednym europejskim serwerze ze swoich ośrodków treningowych. Rywalizacja będzie zacięta. Do walki staną Astrails, Team Liquid, Evil Geniuses, Natus Vincere, mousesports i Fnatic.

Jest o co walczyć. Pula nagród w turnieju wynosi 1 000 000 dolarów. W rezultacie zostanie wyłoniony jeden mistrz, który zdobędzie tytuł ESL Pro Tour Championship. Turniej zostanie on rozegrany w trzech etapach:

  • Play-in (16-17 lutego)
  • Etap grupowy (18-21 lutego)
  • Play Offs (26-28 lutego)

Od 20 lutego rozpoczną się rozgrywki, które zakończą cykl StarCraft® II ESL Pro Tour, w trakcie których 36 zawodników z całego świata będzie walczyć o pulę nagród w wysokości 250 000 dolarów i jedyną w życiu możliwość zdobycia trofeum IEM Katowice 2021.

IEM Katowice zakończy turniej towarzyszący Warcraft III: Reforged ESL Pro Tour, rozegrany w ramach DreamHack WC3 Regional Championship, w dniach 4-7 marca, a gracze będą rywalizować o nagrody w wysokości 100 000 dolarów. Transmisja i produkcja wydarzenia odbędzie się ze studia w Katowicach.

Nowości w obszarze transmisji i oglądalności

W ramach przygotowań do ESL Pro Tour, ESL Gaming współpracowało z każdą z 24 uczestniczących drużyn, aby zapewnić sprzęt, który poprawi jakość transmisji. Wprowadzane są również dalsze zmiany w nowym wirtualnym środowisku studyjnym, takie jak pokoje-wideo dla kibiców, gdzie fani będą mogli dopingować swoje ulubione drużyny podczas akcji.

fot. IEM Katowice 

Zobacz więcej: |

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search