Heading article

Rotator TOP - single

Rozrywka

Intel Extreme Masters bez publiki! Wojewoda zamknął imprezę dla widowni

Iem Katowice 2020

W ten weekend przez Spodek i Międzynarodowe Centrum Kongresowe miały przewinąć się tysiące miłośników gier komputerowych. Niestety impreza zostanie zamknięta dla publiczności. Tak zadecydował wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Wojewoda poinformował o swojej decyzji w mediach społecznościowych około 19:30. Zdecydowano się na taki krok ze względu na potencjalne zagrożenie epidemiologiczne związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Choć w Polsce oficjalnie nie stwierdzono żadnego przypadku zachorowania, to spodziewano się, że do katowickiego Spodka na IEM przyjedzie przeszło 150 tysięcy ludzi, w tym wielu obcokrajowców. Organizatorzy zapowiadali zastosowanie szczególnych środków ostrożności, lecz służby wojewody uznały, że ryzyko jest zbyt duże i postanowiono wycofać zgodę na przeprowadzenie imprezy masowej.

- Firma ESL szanuje i rozumie decyzję Wojewody oraz powody jej wydania i obecnie pracuje nad dotarciem do posiadaczy biletów, gości i mediów. Całkowity koszt zakupionych biletów będzie zwrócony. Turniej zostanie rozegrany zgodnie z planem bez udziału publiczności oraz transmitowany w Internecie i w telewizji - napisali organizatorzy w oficjalnym oświadczeniu.

Urząd Miejski podkreślił, że IEM był zawsze wzorcowo organizowany. Współpraca Intela i ESL Polska ze służbami była oceniana przez magistrat jako celująca. - Dlatego jesteśmy przekonani, że pomimo zaistnienia tak trudnej sytuacji w kolejnych latach impreza odbędzie się bez przeszkód z udziałem publiczności - stwierdziła Ewa Lipka, rzecznik prasowa UM Katowice.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search