Heading article

Rotator TOP - single

Rozrywka

Kosmos w kinie i Hitchock w Katowicach

Milky Way 1023340 1920 1024x683

21.07 odbędzie się nowe otwarcie Kina Kosmos. Jakie przygotowano propozycje dla widzów?

Już pierwszego dnia zobaczymy nie lada gratkę dla wielbicieli gwiezdnych przestworzy. W Kosmosie będzie można obejrzeć klasykę Kina: Obcy – 8. Pasażer „Nostromo” Ridleya Scota. Jeśli chcemy ujrzeć nigdy dotąd nieujawniane materiały filmowe z misji APOLLO 11, to najnowszy dokument Todda Millera przypadnie nam do gustu.

Kino zmieniło także aranżację wnętrza, nawiązując do swojej nazwy. (zdjęcia pod tym linkiem)

Najgorszy film świata

Niektórzy mówią, że słaby horror jest dobrą komedią. Jak wyglądało „Stranger Things” lat sześćdziesiątych? 19.07 zobaczymy najgorsze filmy świata: Nastoletnie Zombie oraz Nastolatki z Kosmosu.

Na drugim biegunie kinowego świata znajdziemy cykl Kino Lato: filmowe ładowanie baterii (współtworzony ze Światowidem). Są to powtórne seanse dzieł, które w roku 2018/2019 okazały się istotnymi wydarzeniami w świecie kultury. Zobaczymy oprócz głośnych tytułów, jak „Bohemian Rhapsody” czy „Kler”, wakacyjne filmy spod znaku „Tajemnic Silver Lake” i „Porto”, oraz perełki kina artystycznego.

Hitchcock w Katowicach

Główną propozycją katowickiego Kina, to prezentacja 10. tytułów Alfreda Hitchcoka. Pokazy trwają do 29.08.

- Lato z Hitchcockiem to cotygodniowe, czwartkowe seanse, które cieszą się jak na razie ogromnym zainteresowaniem. Przed każdym pokazem proponujemy prelekcję. - mówi Jakub Pudełko – kierownik Kosmosu

Na tym jednak nie koniec. Już teraz wiemy, czego się spodziewać podczas jesieni.

- wrzesień będzie poświęcony, m.in. Krzysztofowi Zanussiemu, październik, który upłynie w rytm muzyki Tomasza Komedy (będą nie tylko pokazy filmowe, ale i giełda płytowa) a w listopadzie przyjrzymy się, m. in. niejednoznacznej postaci Aleksandra Forda. – dodaje kierownik.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search