Heading article

Rotator TOP - single

Rozrywka

Które kina w Katowicach zostaną otwarte 12 lutego?

Kino

Na ostatniej konferencji premiera ogłoszono obluzowanie obostrzeń. Dotyczą one m.in. kin, które mogą wznowić swoją działalność. Nie wszystkie jednak chcą się zdecydować na ponowne otwarcie. Kino Helios odmawia stanowczo, uważając to za „absurdalną propozycję”. Niektóre kina są jednak innego zdania. Które będą otwarte w Katowicach?

Obluzowanie obostrzeń daje możliwość m.in. instytucjom kultury przyjmować swoich klientów od 12 lutego.

W połowie lutego otworzymy część miejsc, które do tej pory były niedostępne. Nastąpi otwarcie hoteli - do 50% obłożenia miejsc noclegowych. Podobnie z kinami i teatrami - do 50% dostępnych miejsc – mówił na konferencji premier Mateusz Morawiecki.

Nowe zasady sanitarne od 12 lutego⤵️ pic.twitter.com/fFzkIvlnd9

— Kancelaria Premiera (@PremierRP) February 5, 2021

Instytucja Filmowa SILESIA FILM

Decyzję o otwarciu swoich kin podjęła Instytucja Filmowa SILESIA FILM. Oznacza to, że już niebawem będziemy mogli pójść do Kina Kosmos, Kina Światowid, Kinoteatru Rialto, Kina Bałtyk-Racibórz oraz Kina Janosik.

- Już 12 lutego otwieramy ponownie nasze kina. Nadal w reżimie sanitarnym – zgodnie z zaleceniami na terenie kin będzie obowiązywać zakrywanie nosa i ust oraz 50-procentowe zapełnienie sali, ale WRACAMY. – czytamy na stronie silesiafilm.com - A na weekend otwarcia (12-14 lutego) przygotowaliśmy dla Was specjalną niespodziankę. Szczegóły podamy wkrótce!

Helios: „To absurdalna propozycja”

Zupełnie innego zdania jest sieć kin „Helios”. W swoim oświadczeniu krytykuje decyzję premiera, uważając, że warunkowe otwarcie kin na dwa tygodnie jest „absurdalnym pomysłem”.

- Ponowne uruchomienie 50 kin w całej Polsce w zaostrzonym reżimie sanitarnym jest trudną logistycznie i kosztowną operacją – nie ma możliwości przeprowadzenia jej, jak powiedział premier, warunkowo na 2 tygodnie. To absurdalna propozycja, której kosztów mogą nie udźwignąć operatorzy kin. Otwarcie kin wymaga przede wszystkim przygotowania repertuaru i rozmów z dystrybutorami filmowymi, a następnie promocji wprowadzanych na ekrany tytułów, a na to potrzeba minimum około 4 tygodni” – czytamy w oświadczeniu sieci, które otrzymał Wprost.pl.

Multikino: "nasze spotkanie w filmowej sali to niedaleka przyszłość"

Podobne stanowisko, chociaż mniej stanowcze, ma sieć „Multinkino”, która nie podjęła jeszcze żadnej decyzji w sprawie otwarcia.

- Działalność kinowa to łańcuch zależności, m.in. między dystrybutorami, a kinami, dlatego aby podjąć decyzję o otwarciu naszych kin musimy zapoznać się z rządowym rozporządzeniem oraz skonsultować się z dystrybutorami filmowymi. Tak jak i wy bardzo chcemy już wrócić do kin, ale jeszcze chwilkę musimy się z tym wstrzymać – czytamy w oświadczeniu „Multikina”.

Cinema City: „prosimy o trochę cierpliwości”

Sprawę warunkowego otwarcia kin na dwa tygodnie musi przeanalizować także sieć kin „Cinema City”. Na razie nie ma jednak żadnej informacji czy kina tej sieci będą przyjmować klientów.

- Możliwość ponownego przywitania Was w naszych salach kinowych niezwykle nas ekscytuje i cieszy . Dlatego prosimy was o odrobinę cierpliwości. Obiecujemy, że wkrótce poinformujemy Was o dalszych krokach, które zamierzamy podjąć – czytamy na stronie kina.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search