Heading article

Rotator TOP - single

Rozrywka

Kultowy zegar z dworca powraca. W planie koncert Sebastiana Riedla

Dworzec Kolejowy Stary

13 września to nowy rozdział w życiu słynnego zegara wiszącego na fasadzie dworca. Po wielu latach wróci on nad wejście do Galerii Katowickiej. Wydarzenie połączono z obchodami 25-lecia śmierci legendy polskiego bluesa – Ryśka Riedla.

Każdy ma swoje miejsce, gdzie najczęściej umawiał się na randki, lub spotkania z przyjaciółmi. Ten sentyment postanowiła wykorzystać Galeria Katowicka. W piątek o 18:00 nastąpi uroczyste odsłonięcie wyremontowanego zegara. Urządzenie zdemontowano przed gruntownym remontem hali dworcowej w 2010.

Po odsłonięciu przewidziano projekcję krótkiego filmu dotyczącego historii Katowic począwszy od 1865 roku. Wtedy to Katowicom nadano prawa miejskie. Film ze swoją tematyką wpisuje się w obchody 154. urodzin miasta.

Wehikuł czasu…

...to byłby cud. My niestety będziemy mieć tylko zegar przy placu Marii i Lecha Kaczyńskich. Od śmierci bluesmana, którego pokochał cały Śląsk minęło już 25 lat. Nie usłyszymy już go na żywo, lecz 13 września będziemy mieli okazję zobaczyć występ jego syna. O 18:30 na scenie pojawi się Sebastian Riedel wraz z zespołem Cree. Nie będzie to jednak zwyczajny koncert - wraz z muzykiem zagra kwartet smyczkowy.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Wydarzenie objął Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Katowice. Patronują mu również m.in.: Muzeum Historii Katowic oraz PKP Katowice.

fot. Marek Stańczyk fotopolska.eu

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search