Heading article

Rotator TOP - single

Rozrywka

Mikołaj zawita na Nikiszowcu i katowickim Rynku

Nikisz

Jarmark Świąteczny już trwa

Przypomnijmy, że już przeszło od tygodnia na Rynku rozlokował się Jarmark Świąteczny, który będzie trwał aż do 23 grudnia. Spotkamy na nim kilkudziesięciu wystawców, od których możemy kupić rękodzieło, tradycyjne wyroby świąteczne, miody, wędliny a nawet białoruskie ikony i dewocjonalia. Dla najmłodszych przygotowano karuzelę i bajkowy pociąg.

Z17144865VJarmark Bozonarodzeniowy Odbedzie Sie Na Rynku W K

Mikołaj odwiedzi Katowice

6 grudnia od godziny 16.00 co godzinę na Rynku dzieci będą mogły spotkać Św. Mikołaja. Natomiast o godzinie 17.30 zaplanowane jest spotkanie z teatrem dla dzieci „O!Choinka”. Dzień później w piątek na Jarmarku odbędą się koncerty, które rozpocznie o 16.00 zespół Mocno Popularni.

Nikisz startuje w Piątek

Kultowy już jarmark bożonarodzeniowy na Nikiszowcu startuje w najbliższy w piątek. Jarmark wystartował w 2008 roku z inicjatywy Fundacji Inicjatyw Lokalnych. W zeszłym roku przyciągnął przeszło 50 tysięcy odwiedzających, w tym roku przewidywana liczba odwiedzających jest jeszcze większa. Jarmark potrwa do niedzieli i znajdziemy na nich ponad 200 wystawców sprzedających wyroby rękodzielnicze, sztukę i ozdoby świąteczne z wielu regionów Polski. Na Placu Zillmannów zorganizowana zostanie strefa gastro, gdzie będziemy mogli kupić tradycyjne śląskie frykasy oraz inne smakołyki. Zamontowana będzie oczywiście karuzela wiedeńska oraz szereg innych atrakcji dla dzieci. Nikisz to miejsce na najbliższy weekend, które trzeba koniecznie odwiedzić.

Nikisz

(fot. Gazeta.pl)

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search