Heading article

Rotator TOP - single

Rozrywka

Montaż zabytkowego zegara [FOTOGALERIA]

IMG 20190913 180427

13 września o 18:07 odsłonięto uroczyście zabytkowy zegar z dworca. Po kilkumiesięcznej renowacji wrócił przed wejście Galerii Katowickiej.

Na uroczystości był m.n. wiceprezydent Katowic Mariusz Skiba oraz dyrektor Galerii Katowickiej Joanna Bagińska. Po krótkich przemowach o 18:07 odsłonięto wyremontowane urządzenie. Wielu Katowiczan do dziś wspomina z sentymentem spotkania, na które umawiali się "pod zegarem". Dzięki uprzejmości centrum handlowego prezentujemy wam zdjęcia wykonane podczas naprawy. Jak informuje Galeria: Prace nad renowacją zegara trwały kilka miesięcy. Odrestaurowana została obudowa oraz metalowe oprawy, które poddano czyszczeniu oraz malowaniu na pierwotny kolor. Wymieniono także całą elektrykę, ponieważ pierwotny mechanizm okazał się zbyt przestarzały, by prawidłowo funkcjonować.

O 18:15 przechodnie mieli okazję zobaczyć film stworzony przy współpracy z Muzeum Historii Katowic. Opowiadał on o ponad półtora wieku historii miasta. Następnie na scenie wystąpił Sebastian Riedel i zespół Cree wraz z kwartetem smyczkowym.

fot. Mateusz Czajka

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search