Heading article

Rotator TOP - single

Rozrywka

Pociągiem do śląskich obiektów UNESCO

Kolej Waskotorowa

Podziemia tarnogórskie są jedynymi obiektami w województwie śląskim wpisanymi na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W sobotę na tory znów wyruszy turystyczny "Srebrny Pociąg", który zawiezie pasażerów do Zabytkowej Kopalni Srebra.

"Srebrny Pociąg" to wspólna oferta Kolei Śląskich oraz Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych. Kupując jeden bilet można nie tylko przejechać z Katowic do Tarnowskich Gór, ale także zwiedzić z przewodnikiem tamtejszą kopalnię oraz stację Bytom Karb Wąskotorowy. Należy przy tym pokreślić, że od Bytomia przejazd będzie realizowany poprzez zabytkowy pociąg wąskotorowy, co stanowi kolejną atrakcję tej oferty. Ponadto do biletu będzie dodawany voucher na zwiedzanie Sztolni Królowej Luizy na Trasie Rodzinnej.

Kolejowe wycieczki do Zabytkowej Kopalni Srebra będą się odbywać w soboty i niedziele od 17 października aż do 6 grudnia. Pociągi Kolei Śląskich będą odjeżdżać z Katowic o 9:54 (kierunek Lubliniec), a następnie w Bytomiu pasażerowie będą przesiadać się na tzw. "piąty peron", zwany także Bytom Wąskotorowy, skąd o 10:30 będzie wyruszać pociąg wąskotorowy. Po drodze skład zatrzyma się na stacji Bytom Karb Wąskotorowy, na której będzie można zobaczyć m.in. nastawnię mechaniczną oraz elegancki wagon salonowy z 1912 roku. Stamtąd w samo południe Wąskotorówka znów ruszy w trasę - tym razem do Zabytkowej Kopalni Srebra i Skansenu Maszyn Parowych. Odjazd powrotnego pociągu będzie następować o 15:20, by na 16:00 dotrzeć do Bytomia, skąd o 16:19 będzie ruszać pociąg KŚ do Katowic.

Bilety w cenach 65 zł (normalny) i 55 zł (ulgowy) można nabyć w Centrum Obsługi Pasażera Kolei Śląskich na dworcu kolejowym w Katowicach, w serwisie internetowym Goout.net oraz na przystankach Bytom Wąskotorowy lub Bytom Karb Wąskotorowy w dniu przejazdu tuż przed odjazdem pociągu wąskotorowego. Więcej informacji można znaleźć na stronach internetowych i SGKW, a także pod numerem Biura Obsługi Klienta KŚ 32 479 55 55 (pon. - pią. 7:00 - 15:00), Stowarzyszenia Górnośląskich kolei Wąskotorowych 666 904 142 oraz infolinii Zabytkowej Kopalni Srebra 32 285 29 81.

Rozkład jazdy Srebrnego Pociągu

Przyjazd Odjazd Stacja Przewoźnik

09:54 KATOWICE Koleje Śląskie
10:17 BYTOM
10:30 BYTOM WĄSKOTOROWY Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych
10:40 BYTOM KARB WĄSKOTOROWY
Zwiedzanie zabytkowej stacji Bytom Karb Wąskotorowy
12:00 BYTOM KARB WĄSKOTOROWY Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych
12:30 TARNOWSKIE GÓRY KOPALNIA SREBRA
Zwiedzanie Kopalni Srebra i Skansenu Maszyn Parowych
15:20 TARNOWSKIE GÓRY KOPALNIA SREBRA Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych
16:00 BYTOM WĄSKOTOROWY
16:19 BYTOM Koleje Śląskie
16:44 KATOWICE

fot. Mariusz Senderowski

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search