Heading article

Rotator TOP - single

Rozrywka

Święto Trzech Króli w tym roku będziemy obchodzić inaczej

Katowice Orszak Trzech

Niestety z powodu pandemii koronawirusa w tym roku tradycyjny Orszak Trzech Króli niestety się nie odbędzie. Mamy za to dobrą wiadomość – przygotowano bardziej bezpieczną i lepszą alternatywę.

Orszak Trzech Króli w Katowicach pamiętamy z poprzednich lat, jako huczne wydarzenie, które gromadziło nawet 6 tysięcy wiernych. Mieszkańcy idąc ulicami naszego miasta śpiewali kolędy i uczestniczyli w przygotowanych przedstawieniach jasełkowych. Niestety w tym roku przez pandemię taka forma świętowania już nie jest możliwa.

Zamiast orszaku w Katowicach odbędzie się fabularna, edukacyjna gra miejska pod nazwą „Posłańcy Trzech Króli”. Uczestnicy będą musieli rozwiązać zagadki i łamigłówki nawiązujące do miejsc i budynków o chrześcijańskim rodowodzie, wyznaczą trasą dla docierających do miast Trzech Króli.

Żeby wziąć udział w zabawie wystarczy smartphone z dostępem do internetu, kartka i zwykły długopis. Pytania do gry będą znajdowały się w specjalnie przygotowanej do tej okazji aplikacji.

Biorąc udział w wydarzeniu nie tylko będziemy się świetnie bawić, ale także dowiemy się ciekawych, nieoczywistych historii o odwiedzanych lokalizacjach.

- Chcemy dać bezpieczną alternatywę wszystkim tym, którzy chcieliby Święto Trzech Króli trochę inaczej. Tą alternatywą jest gra miejska „Posłańcy Trzech Króli” – mówi Adam Skowron z Urzędu Miasta Katowice. - Gra miejska ma charakter edukacyjny. Jest tak stworzona, żeby uczestnicy dowiadywali się różnych ciekawych informacji na temat miejsc, które będą odwiedzali w czasie gry. Przyznam szczerze, że część informacji, które sami odkryliśmy w czasie tworzenia gry była zaskakująca także i dla nas – dodaje.

Każdy, kto chciałby zarejestrować swój udział może to zrobić przez stronę internetową orszakkatowice.pl, rejestracje są przyjmowane do środy 6 stycznia do godziny 8.00 rano. Gra jest bezpłatna.

fot. UM Katowice

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search