Heading article

Rotator TOP - single

Rozrywka

Szlak Śląskiego Bluesa. Katowice to miasto muzyki!

Fotka

W sobotę odbył się niezapomniany główny koncert Szlaku Śląskiego Bluesa. Jak co roku najlepsi śląscy muzycy zaprezentowali kilkanaście najważniejszych utworów, które powstały w Katowicach, czy na Śląsku.

Oprócz bluesa, mogliśmy posłuchać rockowych brzmień, jazzu, a nawet popu. - Wszak blues to korzenie, reszta muzyki to owoce – twierdzą organizatorzy wydarzenia.

Festiwal trwał od środy do niedzieli (07.10-11.10). Koncerty odbywały się w różnych znanych klubach muzycznych w Katowicach, m.in. w Katofonia jazz&blues club, Leśniczówka Rock'n'Roll Cafe. Dla tych, którzy nie uczestniczyli w wydarzeniu nic straconego! W końcu Szlak Śląskiego Bluesa dotępny jest cały rok.

Multimedialny szlak wspomnień

Szlak Śląskiego Bluesa jest w pełni multimedialnym projektem, dzięki któremu możemy poznać historię muzyki w mieście. Co ważne, wiedzę o niej przekazują nam osoby, które same ją tworzyły.
Szlak Śląskiego Bluesa powstał dzięki Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodów w ramach projektu Miasto Muzyki UNESCO. Oprowadzi nas m.in. po klubach muzycznych w całym regionie, w których powstał śląski blues. Możemy dowiedzieć się z niego gdzie powstał pomysł założenia Dżemu, z którego klubu uciekł Lemmy Kilmister i kto dał pierwszą harmonijkę Irkowi Dudkowi.

Ściągnij aplikację

Zwiedzanie szlaku umożliwia specjalna aplikacja, która po uruchomieniu jej w miejscu gdzie kiedyś znajdował się klub, odtworzy film zawierający wspomnienia muzyków związane z danym miejscem. Na Szlak Śląskiego Bluesa składa się kilkanaście miejsc w Katowicach. Dzięki aplikacji można zaplanować trasę zwiedzania i poznać historię wybranego miejsca.
Aplikację można pobrać za pomocą sklepów Google Play lub App Store. Oficjalną stronę Szlaku Śląskiego Bluesa można znaleźć TUTAJ.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search