Heading article

Rotator TOP - single

Rozrywka

W nocy Sejm Śląski zapłonie. W planie zwiedzanie plus atrakcje.

Sejm

Z okazji setnej rocznicy wybuchu pierwszego powstania śląskiego, Urząd Wojewódzki zaprasza na nocne zwiedzanie budynku z szesnastego na siedemnastego października. To jednak nie wszystko.

O godz. 21:30 z kolei fasada Urzędu zapłonie... wspaniałym pokazem multimedialnym - piszą organizatorzy. Dwudziestominutowa projekcja będzie powtarzana co pół godziny, aż do północy.

- Efektowna iluminacja budynku Sejmu Śląskiego ma być z jednej strony multimedialną lekcja historii, związaną z setną rocznicą Powstań Śląskich, a z drugiej strony wydarzeniem, w którym wezmą udział całe rodziny – mówi wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. Za oświetlenie odpowiedzialny jest Tauron. Na tę okazję, zostaną użyte specjalne projektory o sile 200 tys. lumenów. Dodatkowo finałem projekcji będzie kilkuminutowy mapping 3D.


Ile waży ogromny żyrandol w Westybulu?

Na te i inne pytania będą odpowiadać przewodnicy. Początek zwiedzania przewidziano na 19:00. Goście zobaczą m. in. podziemia gmachu - podziemny schron oraz skarbiec, w którym kiedyś przechowywano tzw. Skarb Śląski. Organizatorzy opowiedzą również o Sali Sejmu Śląskiego, na wzór której zaprojektowana jest Sejmowa Sala Posiedzeń w Warszawie i Sali Marmurowej. Na niej niegdyś odbywały się wystawne bale.

Od 17:30 na najmłodszych uczestników czekają animacje, a pół godziny później odbędą się występy artystyczne. Dzieci będą mogły bawić się poprzez modelowanie balonów. Nie zabraknie malowania buziek oraz możliwości skorzystania z gastronomii.

 

fot. Google Street View

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search