Heading article

Rotator TOP - single

Rozrywka

Wakacje w wielkim mieście. Last minute w Katowicach

Jak aktywnie spędzić czas w Katowicach? Koncerty, warsztaty czy może pokaz pirotechniczny? Przygotowaliśmy dla Państwa kilka propozycji Last Minute.

W Katowicach teatry i kina wyjdą na ulice. Już na stałe w krajobraz miasta wpisało się Kino Letnie Antyradia. Przy MCK, w niedzielne wieczory możemy obejrzeć takie filmy jak Logan czy Mad Max: Na drodze gniewu. Nieco innym klimatem przywita nas Plac Sejmu Śląskiego. Zakwitnie na nim Letni Ogród Teatralny. Obejrzymy występy najlepszych polskich teatrów, w cenie niższej niż w sezonie. Młodsi widzowie odnajdą się na Letniej Grządce Teatralnej. W niedzielne popołudnia (tym razem za darmo) będą się odbywać przedstawienia dla dzieci.

Filharmonia na boisku i plaża w mieście

Fani mocnego grania zjadą się 24 lipca na Stadion Śląski. Zagra tam Rammstein promujący najnowszą płytę. Wakacje możemy zakończyć w nieco łagodniejszym stylu. 31 sierpnia z okazji 100 rocznicy
I Powstania Śląskiego, w kotle czarownic, usłyszymy orkiestrę oraz zaproszonych gości. Wykonają m. in. utwór laureata Oscara Jana A.P. Kaczmarka, skomponowany specjalnie na tę rocznicę. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent RP. Tego samego dnia na Muchowcu odbędzie się festiwal pirotechniczny. Jeżeli obce nam są głośne dźwięki i wolimy poplażować, wybierzmy się na Trzy Stawy. Zostało tam otwarte strzeżone kąpielisko. Połączymy zakupy z rozrywką, gdy wybierzemy się do galerii Libero lub SCC. Na swoich placach oferują sporo rozrywek takich jak gra w golfa czy ślizganie się na skimboardzie.

Katowice nocą

„Gdzie rośnie pieprz? Kto żyje w tipi? Czy sny mogą być prawdziwe?” – Odpowiedzi na te pytania dzieci znajdą w Muzeum Śląskim. W określone dni, rodziny wraz z edukatorami mogą wejść „na Trop Tomka” z powieści Szklarskiego. Również Domy kultury przygotowały szeroką ofertę dla naszych pociech. Znaleźć możemy m. in. zawody sportowe, warsztaty taneczne i kulinarne. Dla trochę starszych dzieci oraz młodzieży, atrakcyjna będzie kolejna edycja „Legendia AT NIGHT”. W parku rozrywki mamy okazję, w każdą sobotę, bawić się aż do północy. Widok Katowic nocą z Legendia Flower (dawniej: Diabelski Młyn) będzie czymś naprawdę oszałamiającym.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search