Heading article

Rotator TOP - single

Rozrywka

„Zakochana bana” rusza na tory!

Zakochana Bana

Tegoroczne walentynki w „zakochanej banie”? Czemu nie!? Dziś na tory rusza wyjątkowy tramwaj, który będzie kursował między pl. Wolności, pętlą Słoneczna a pl. Miarki w Katowicach. Wśród atrakcji m.in. konkursy z nagrodami i muzyka na żywo!


Do tej pory w dniu św. Walentego po ulicach Katowic kursował zabytkowy wagon typu N. W tym roku postanowiono jednak nieco zmienić tradycję.

– Postanowiliśmy przenieść romantycznego ducha „Zakochanej bany” do wagonu typu 13N - historycznego pojazdu wyprodukowanego w 1967 roku. Można powiedzieć, że jest on bardziej wyjątkowy niż eNka, bo wagonów typu N mamy 4, a 13N, o numerze bocznym 308, jest jedyny – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.


Romantyczny tramwaj ozdobiony będzie rozmaitymi miłosnymi symbolami. Czas spędzony w wagonie umili podróżnym muzyka grana na żywo. Będzie też słodki poczęstunek oraz konkursy, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody.

– W tym roku dla pasażerów zagra saksofonista, a w konkursach do wygrania będą m.in. bilety do Multikina, Filharmonii Śląskiej, Teatru Rozrywki i Teatru Śląskiego – mówi Andrzej Zowada i dodaje: – Dzięki współpracy z Zarządem Transportu Metropolitalnego w „Zakochanej banie” nie trzeba będzie kasować biletów. Mamy nadzieję, że tak jak w poprzednich latach „Zakochana bana” wypełni się zakochanymi, a może też spowoduje, że ktoś pozna w tramwaju swoją „walentynkę”.


„Zakochana bana” wyruszy na szyny w piątek 14 lutego z zajezdni w Chorzowie Batorym punktualnie o 14:03. Następnie będzie kursować między placem Wolności, pętlą Słoneczna i placem Miarki w Katowicach, odbywając też jeden kurs do zajezdni w Zawodziu, by w ostatnim kursie o 18:55 z placu Wolności zjechać do zajezdni w Chorzowie Batorym.

Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest TU!

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search