Heading article

Rotator TOP - single

Rozrywka

Zakręć się na Nikiszu! Odpust u babci Anny – ponad 170 wystawców i wiele więcej!

DSC3858 1024x680

Wystawcy z całej Polski, korty badmintonowe, tradycyjna karuzela łańcuszkowa (taka jak w starych filmach), atrakcje dla dzieci, koncerty a nawet wesele – to czeka nas na Odpuście u Babci Anny 28 lipca.

To już 11. edycja wspomnianej imprezy. Rokrocznie Nikiszowiec odwiedza wielu mieszkańców Katowic i okolicznych miast.

Wyroby rękodzielnicze są wysokiej jakości – organizatorzy starannie wybrali wystawców na to wydarzenie. Na stoiskach możemy znaleźć m.in.: biżuterię, wyroby tekstylne, ceramikę, witraże, lampy (nawet takie ze strusiego jaja).

Dbający o rozkosz podniebienia znajdą m.in. miody, konfitury, nalewki, piwa, wędliny i odpustowe „maszkety”. Podczas odpustu lokalne restauracje zapraszają do swoich lokali i ogródków na dobry śląski obiad (i nie tylko). Będzie także kilka punktów gastronomicznych

Na scenie artystycznej tym roku wystąpią:

14.00 Górnicza Orkiestra Dęta Wieczorek
15.45 Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca „Zawiercie”
17:00 proWOKALni
19:30 koncert zespołu No Staff

Wesele na Nikiszu

O 18:00 na placu obok rynku, odbędzie się „Wesele na Nikiszu”. Jest to spektakl przygotowany przez „Teatr Gry i Ludzie” specjalnie na tegoroczną Industriadę. Cieszył się olbrzymią popularnością, dlatego organizatorzy dali uczestnikom odpustu okazję, żeby zobaczyć go ponownie.

Na Skwerze Zillmannów pojawią się korty badmintonowe. Tam też najmłodsi znajdą „dmuchańce” oraz tradycyjną karuzelę łańcuszkową zwaną „keciokiem”.

Na ul. Krawczyka od 12:00 do 16:00 stanie „krwiobus”, gdzie prowadzona będzie zbiórka
krwi. Razem z fundacją Oko w Oko z Rakiem będzie można nauczyć się na profesjonalnych fantomach badania piersi, zasięgnąć porad rehabilitanta i porozmawiać o zdrowym odżywianiu.

Darmowy dojazd i utrudnienia w ruchu

Odpust organizowany jest przez Stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw Lokalnych wraz z Miastem Katowice oraz Mieszkańcami Nikiszowca i Janowa w ramach inicjatywy lokalnej  „Janów i Nikiszowiec zaprasza na Jarmark i Odpust”.

- Jest on letnią edycją zimowego Jarmarku Na Nikiszu. Choć nawiązuje do święta patronki Kościoła w Nikiszowcu, jest wydarzeniem kulturalnym i integracyjnym, promującym to niezwykłe osiedle i Miasto Katowice - piszą organizatorzy.

Tego dnia, do dzielnicy można podjechać autobusami ( z centrum Katowic co 20 minut kursować będzie darmowy autobus specjalnej linii S1) lub zostawić samochód na parkingu i podejść pieszo. Na teren osiedla będą wpuszczane tylko pojazdy mieszkańców.

Ponadto ZTM informuje, że w związku z wyłączeniem z ruchu kołowego Placu Wyzwolenia oraz ul. Krawczyka od godziny 5:00 do godziny 23:30, wprowadzona zostanie trasa objazdowa dla linii autobusowych nr: 72, 109, 292, 695, 920 i 930 z obsługą przystanku „Nikiszowiec Kościół” w tymczasowych lokalizacjach:

• w kierunku Giszowca - przy ul. Nałkowskiej (przy lodowisku),
• w kierunku Szopienic - przy placu Wyzwolenia, rejon skweru Zillmannów.

[gallery size="full" columns="2" ids="1103,1105,1106,1107"]

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search