Heading article

Rotator TOP - single

Rozrywka

Znamy datę Intel Extreme Masters. Zawodnicy powalczą o pół miliona dolarów.

Spodek

Największa e-sportowa impreza ponownie zawita w Spodku. Z roku na rok bije rekordy popularności.

Rekord z 2019 roku to 174 tysiące osób podczas dwóch tygodni imprezy. W internecie rozgrywki oglądało aż 230 milionów osób. W Katowicach przyzwyczailiśmy się do oglądania kolejki ludzi czekających na mrozie na wpuszczenie do hali Spodka. Co takiego ma w sobie impreza, która promuje miasto na całym świecie, stając się pod koniec zimy stolicą e-sportowego świata?

Detronizacja mistrza?

W 2020 roku na scenie katowickiego spodka powalczy 16 zespołów w Counter-Strike’a: Global Offensive. Jest to jedna z najpopularniejszych gier na świecie z gatunku „strzelanek”. W szrankach stanie m.in. zeszłoroczny mistrz – team Astralis. Nie będzie go łatwo pokonać – drużyna także dwa lata temu sięgnęła po złoto.

IEM 2020 rozpocznie się 28 lutego i zakończy się 1 marca. Mimo zimnej aury atmosfera powinna być gorąca- pula nagród do wygrania w zawodach to aż pół miliona dolarów. Tak jak w poprzednim roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbędą się targi IEM Expo. Widzowie będą mogli poznać nowinki techniczne produkowane przez najlepszych wytwórców sprzętu elektronicznego.

Po raz pierwszy

Na scenie w spodku obejrzymy pierwszy raz zmagania zawodników grze Quake. Na Śląsk przyjedzie 24. najlepszych graczy, aby powalczyć w tej kultowej „strzelance”. W zeszłym roku obok CS:GO wśród dyscyplin pojawił się także m.in. Fortnite, Dota 2 i StarCraft II.

Organizatorzy informują, że sprzedaż biletów na wydarzenie ruszy pod koniec października. Zawody Intel Extreme Masters pierwszy raz odbyły się w Katowicach w 2013 roku. W przyszłym roku miasto wyda na współorganizację i promocję IEM ok 2,5 miliona złotych.

Zobacz więcej: | |

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search