Rozwój jako pierwszy wyszedł na boisko. Młodzież garnie się do pracy

Piłkarze Rozwoju Katowice wyprzedzili o jeden dzień swoich kolegów po fachu z GKS-u Katowice. Podopieczni Tomasza Wróbla wcześnie rozpoczynają przygotowania do rundy wiosennej w IV lidze.

Facebook/Rozwój Katowice
271283873 5354457411235290 2122184062219618066 n

Rozwój Katowice po reaktywacji drużyny seniorów konsekwentnie podąża wytyczoną przez siebie drogą. Kadra IV-ligowej drużyny składa się wyłącznie z wychowanków, a w dodatku zdecydowana większość z nich jest w wieku młodzieżowca. Taki skład pozwala z optymizmem spoglądać na przyszłość.

Frekwencja dopisała

Już teraz drużyna prowadzona przez Tomasza Wróbla nie ma się czego wstydzić. Szóste miejsce w mocnej pierwszej grupie IV ligi to wynik godny pochwały. Wiosną może być lepiej, ale najpierw trzeba solidnie popracować.

Rozwój już w środę 5 stycznia zorganizował pierwszy trening w 2022 roku. Tym samym IV-ligowiec wyprzedził o jeden dzień GKS Katowice, który gra w Fortuna I lidze. Ilu zawodników pojawiło się na pierwszych zajęciach? Trener nie mógł narzekać, bo przywitał 21 graczy.

"Pierwszego gola w tym okresie przygotowawczym strzelił Olivier Lazar podczas gry na zawężonym polu. Poza tym była też większa gra, trochę „dziadka” i techniki podań. Zajęcia trwały około 90 minut" - czytamy na stronie klubu.

Optymistyczną informacją jest fakt, że do zajęć z drużyną wrócili Jakub Myśliwczyk i Bartosz Chwila. Także Robert Woźniak powoli wchodzi na wyższe obroty po zerwaniu więzadeł krzyżowych. Nieobecni z kolei byli Cezary Ziarkowski i Oliwier Gasz (choroba) oraz Szymon Jarek (kontuzja).

Będzie transfer do wyższej ligi

Na zajęciach nie pojawił się także Szymon Zielonka. Wszystko wskazuje na to, że lada moment na stałe odejdzie on z Rozwoju. Klub w tej chwili nie zdradza, gdzie trafi, ale ma być to drużyna z wyższej ligi.

Rozwój Katowice rozgrywki ligowe wznowi dopiero 12 marca, więc przed piłkarzami długie tygodnie ciężkiej pracy. Na nudę jednak nie będą narzekać, bo rozegrają osiem sparingów, a nawet pojadą na krótkie zgrupowanie do Buska Zdroju.

Plan sparingów Rozwoju Katowice.

  • 15.01 - Kuźnia Ustroń
  • 22.01 - Sparta Katowice
  • 29.01 - Gwarek Tarnowskie Góry
  • 12.02 - Zagłębie II Sosnowiec
  • 18.02 - Górnik Zabrze juniorzy
  • 20-26.02 - Korona II Kielce (dokładna data nieznana)
  • 20-26.02 - AKS Busko Zdrój (dokładna data nieznana)
  • 5.03 - Odra II Opole

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon