Rząd zapowiada szczepienia dla dzieci powyżej 16. roku życia

Rząd zapowiedział, że będą szczepienia przeciw COVID-19 dla nastolatków w Polsce. Mowa o 16-latkach i 17-latkach. Młodzieży prawdopodobnie będzie podawany preparat Pfizer.

Dzieci szczepionka

W poniedziałek 10.05 2021 Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) oficjalnie uznała, że preparat Pfizer jest bezpieczny dla osób powyżej 12. roku życia.

Do tej pory szczepionka w USA była podawana tylko osobom poniżej 16 lat. Kanada była pierwszym krajem, który dopuścił stosowanie preparatu dla dzieci od 12. roku życia.

– W ślad za badaniami firmy Pfizer, które potwierdzają możliwość szczepienia 16- i 17-latków, chcemy udostępnić możliwość szczepienia dla młodszej części naszego społeczeństwa – zapowiada premier Mateusz Morawiecki.

Szczepienia dzieci przeciwko COVID-19. Rząd czeka na opinię EMA

Mocno apelujemy o to, aby dostępność szczepionek była jak najszersza. Podczas szczytu w Porto nalegałem na uwolnienie patentów szczepionkowych. Eksperci są zgodni trzeba jak najszybciej zaszczepić jak najwięcej osób. Dlatego chcemy już wkrótce rozpocząć szczepienia dla 16-latków i 17-latków – mówi premier

Żeby dzieci w Polsce mogły być zaszczepione przeciwko COVID-19, najpierw Europejska Agencja Leków (EMA) musi potwierdzić, że preparat jest bezpieczny dla dzieci.

Kiedy Europejska Agencja Leków dopuści przyjmowanie szczepionki do 18. roku życia, natychmiast rozpoczniemy szczepienia dzieci - zapowiedział dyrektor Instytutu Pomnik Zdrowia Dziecka dr Marek Migdał.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Koronawirusraportkato

Przedłużenie obostrzeń. Kwiecień 2021. Co z...

Katowice koronawirus

Konferencja premiera. Obostrzenia poluzowane od...

Gov

Obostrzenia przedłużone o dwa tygodnie

WSS nr 3 w Rybniku

Nadzieja dla jednego z najbardziej zadłużonych szpitali

Zdjęcie Główne

Bezpieczna przyszłość z dotacją

Źle parkujący kierowcy to plaga w Katowicach

Akcja „Wyzwanie: parkowanie!”. Statystyki zwalają z nóg!

Niedzielski

Zaminy w obostrzeniach. Restauracje dalej w...