Rzeźby znanego chirurga plastycznego odnalezione w dziupli w Jaworznie

Choć na co dzień znajdowały się na zewnątrz, ich wartość rynkową oszacowano aż na 130 tysięcy złotych. Rzeźby wyszły spod dłuta znanego katowickiego chirurga plastycznego. Ukradziono je, ale policjanci szybko namierzyli złodziei i ich dziuplę pełną fantów z innych przestępstw.

Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu katowickiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież rzeźb o wartości ponad 130 tys. złotych.

Skradziono cenne rzeźby autorstwa chirurga plastycznego

Do zatrzymania doszło już 2 dni po kradzieży rzeźb z ogrodu. Katowiccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w nocy z 12/13 lipca 2021 roku nieznani sprawcy z ogrodu kliniki chirurgii plastycznej w katowickiej dzielnicy Ligota-Panewniki ukradli rzeźby autorstwa właściciela kliniki, dr. Jerzego Wilgusa. o wartości ponad 130 tys. złotych.

O zuchwałej kradzieży dzieł sztuki pisaliśmy: Katowice. Spod kliniki w Ligocie skradziono rzeźby wybitnego chirurga plastycznego

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału zwalczania przestępczości przeciwko mieniu katowickiej komendy. W wyniku intensywnych działań operacyjno-rozpoznawczych wytypowali, a następnie zatrzymali w Jaworznie dwóch mężczyzn w wieku 39 i 32 lat.

W trakcie zatrzymania młodszy z mężczyzn posiadał przy sobie 70 porcji dilerskich amfetaminę, a starszy był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary roku pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa.

W Jaworznie znaleziono nie tylko rzeźby

W trakcie przeszukania w garażu w Jaworznie policjanci odzyskali skradzione rzeźby. Ponadto policjanci znaleźli tam inne skradzione rzeczy: 3 rowery miejskie i parasol ogrodowy o wartości tysiąca złotych, które pochodzą z przestępstwa. Zatrzymani mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Czynności w sprawie trwają. Zatrzymanym grozi kara do 5 la pozbawienia wolności.

Rzeźby Jerzego Wilgusa zostaną przez niego naprawione (niektóre uszkodziły się w trakcje kradzieży) i wrócą na swoje miejsce przed kliniką.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Rzeźby autorstwa doktora Jerzego Wilgusa

Skradziono rzeźby wybitnego chirurga plastycznego

Cwiczenia 4

Wybuch bomby w piwnicy - są ranni!

Zatrzymani za posiadanie narkotyków, Mayday, Katowice

Narkotyki na Mayday w Spodku. Zatrzymania na imprezie

Katowiczanin próbował okraść z kolegą budynek w Imielinie

Katowiczanin wpadł na gorącym uczynku

Podejrzany o oszustwo 31-latek z Mysłowic

Oszust matrymonialny wyłudził od 29-latki 80 tys. zł

Alarm bombowy zatrzymanie

"W budynku jest bomba” – katowiczanin lubi straszyć służby

IMG 20210831 182036

"Basen" pod wiaduktem przy sklepie IKEA w Katowicach