Sąd skazał zabójcę piłkarza GKS-u na 25 lat więzienia

Jest wyrok sądu dla Dariusza N., który odpowiada za śmierć 19-letniego Dominika, byłego piłkarza GKS Katowice. Został skazany na karę 25 lat więzienia. Wyrok nie jest prawomocny.

Dariusz N. był nieuchwytny. Prawdopodobnie poddał się operacji plastycznej

Jak podaje rzecznika Prokuratury Okręgowej w Katowicach, sąd uznał Dariusza N. winnego za popełnienie dwóch czynów zarzucanych mu aktem oskarżenia. Mowa o udziale w bójce z użyciem noża i zabójstwa byłego piłkarza GKS-u Dominika K. oraz udziału w bójce z użyciem noża i usiłowania zabójstwa Rafała K.

Na rzecz pokrzywdzonych sąd zasądził również na rzecz pokrzywdzonych w tej sprawie ojca i matki, zadośćuczynienie w kwocie 100 tys. zł.

Dariusz N. ugodził dwukrotnie swoją ofiarę nożem w okolice klatki piersiowej

Przypomnijmy, że do zabójstwa doszło 21 sierpnia 2016 roku, podczas bojki w centrum Katowic nieopodal ulicy 3 maja. Dariusz N. ugodził dwukrotnie swoją ofiarę nożem w okolice klatki piersiowej. 19-latek zmarł w szpitalu.

Nożownik zaatakował także drugiego mężczyznę – ojca zmarłego. Taką wersje zdarzeń potwierdzały nagrania z monitoringu oraz zeznania świadków.

Dariusz N. był nieuchwytny. Prawdopodobnie poddał się operacji plastycznej

Zanim jednak Dariusz N. został złapany przez policję minął rok. Został udostępniony jego wizerunek, a później rozesłano za nim list gończy i Europejski Nakaz Aresztowania. Dariusz N. był nieuchwytny dlatego, że całkowicie zmienił swój wygląd. Poddał się operacji plastycznej, schudł, zapuścił brodę i włosy. Ponadto przedstawiał się innym imieniem i nazwiskiem, miał nawet polski dowód osobisty z danymi osoby mieszkającej w woj. lubuskim. Zabójca ukrywał się w m.in. w Czechach, Niemczech, Hlonadii, Irlanii oraz Hiszpanii. Został namierzony dopiero w Katalonii. Zatrzymano go dokładnie 24 października 2017 roku, w momencie załadunku ciężarówki, która miała jechać do Polski. Policja znalazła w niej puszki z sosem pomidorowym i marihuaną. W 63 puszkach znaleziono 20 kilogramów narkotyków.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Arak wasielewski gks katowice

GKS Katowice pozyskał piłkarzy z Ekstraklasy

Katowiczanin próbował okraść z kolegą budynek w Imielinie

Katowiczanin wpadł na gorącym uczynku

GKS Katowice przegrał z Miedzią Legnica

Najpierw remis, teraz porażka. GKS Katowice wciąż nie wygrał

GKS Katowice

GKS Katowice postawił na ewolucję. Na Bukową wraca I liga!

Dratyczne zdjęcie

Rozpoznajesz tego zmarłego mężczyznę?

Dzielnicowy

Sierż. szt. Michał Filus został nowym dzielnicowym

Maszyna do parkowania katowice

Maszyna do parkowania powstanie w Katowicach....