Andrea Bocelli na Stadionie Śląskim w sobotę 26 sierpnia 2023. Zakaz wjazdu na osiedle Tysiąclecia i dodatkowe patrole

W sobotę 26 sierpnia na Stadionie Śląskim w Chorzowie zaśpiewa Andrea Bocelli. Władze Katowic postanowiły o zmianie organizacji ruchu w rejonie osiedla Tysiąclecia. W dniu koncertu od godzin popołudniowych będzie obowiązywać zakaz wjazdu na osiedle od strony ul. Chorzowskiej. Zostaną również wprowadzone dodatkowe zakazy zatrzymywania i postoju.

Fot. Wikipedia/DzejKej86 (CC BY-SA 4.0)
Slaski stadion

Zmiana organizacji ruchu w rejonie osiedla Tysiąclecia to rozwiązanie regularnie wdrażane przy okazji dużych wydarzeń, odbywających się na Stadionie Śląskim. Wprowadzono je chociażby podczas koncertów grupy Rammstein pod koniec lipca. Teraz zastosowane zostanie 26 sierpnia – gdy zaśpiewa włoski artysta Andrea Bocelli. Fani, którzy kupili bilety na te wydarzenie i przyjadą na koncert samochodem będą rzecz jasna szukali miejsc parkingowych możliwie blisko stadionu, ale…

- W tego typu przypadkach absolutnym priorytetem są mieszkańcy bezpośrednio sąsiadującego ze Stadionem Śląskim osiedla Tysiąclecia. Podczas tego typu imprez sporym problemem dla mieszkańców osiedla są tysiące osób, które dojeżdżając z innych miast do stadionu zostawiają pojazdy na osiedlu, nie tylko zajmując miejsca parkingowe mieszkańców, ale także nierzadko parkując w miejscach nielegalnych, na trawnikach i zielonych skwerach – mówi prezydent Katowic Marcin Krupa.

Aby temu przeciwdziałać w dniu imprezy już od rana na osiedle Tysiąclecia zostaną skierowane dodatkowe patrole Straży Miejskiej celem interweniowania w razie stwierdzenia pojazdów zaparkowanych niezgodnie z oznakowaniem, bądź utrudniających przejazd lub wyjazd z posesji.

Przede wszystkim jednak 26 sierpnia od godzin popołudniowych, nastąpi wyłączenie możliwości wjazdu na osiedle Tysiąclecia z ul. Chorzowskiej. W tym celu zostanie zastosowane wygrodzenie techniczne i zostaną utworzone posterunki policji i Straży Miejskiej. Jak zastrzega ratusz, wjazd będzie możliwy wyłącznie dla pojazdów pogotowia ratunkowego, policji i straży pożarnej. Zjazd autobusów w prawo z ul. Chorzowskiej na ul. Chrobrego będzie utrzymany, natomiast trasa autobusów z centrum na Tysiąclecie będzie przebiegała ulicami: Bracką, DTŚ/Renców i Jana Pawła II (wprowadzone mają zostać dodatkowe kursy tramwajów).

Zmiany w organizacji ruchu 15.08 i 26.08 w rejonie os. Tysiąclecia
Zmiany w organizacji ruchu 15.08 i 26.08 w rejonie os. Tysiąclecia

Ponadto wzdłuż ul. Chorzowskiej - na odcinku od ul. Złotej do granicy z Chorzowem - zostaną wprowadzone dodatkowe zakazy zatrzymywania i postoju. Analogiczne oznakowanie zostanie wprowadzone na ul. Brackiej od Drogowej Trasy Średnicowej do ul. Chorzowskiej.

Katowice, osiedle Tysiąclecia

Może Cię zainteresować:

Tysiąclecie. Najlepsze osiedle na świecie. Rymowanka słaba, ale Tauzen jest jedyny w swoim rodzaju

Autor: Katarzyna Pachelska

15/11/2022

Osiedle Tysiąclecia nocą

Może Cię zainteresować:

Osiedle Tysiąclecia niczym wino, im starsze tym lepsze. Maciej Franta: „Dobra architektura nie przestaje być dobra”

Autor: Grzegorz Lisiecki

01/04/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon