Sataniści czy wandale? Zdewastowany kościół w Katowicach-Piotrowicach (WIDEO)

W nocy z 25 na 26 sierpnia 2021 roku dwie osoby zniszczyły elewację kościoła w Katowicach-Piotrowicach przy ul. Bukszpanowej (WIDEO).

Wandale parafia Katowice

Do aktu wandalizmu doszło około 2:25 w czwartek 26 sierpnia. Na filmie, który został zarejestrowany widać jak dwie osoby podchodzą pod wejście główne kościoła i się naradzają. Prawdopodobnie zastanawiali się nad tym, gdzie umieszczony jest monitoring. W obawie przed okiem kamery nad wejściem głównym postanowili pomalować ścianę boczną budynku. Na ich nieszczęście tam również znajduje się monitoring, który nagrał, jak jeden z osobników niosąc puszkę sprayu podchodzi do elewacji i bazgrze po ścianie kościoła.

„Graficiarz” namalował symbole szatana – cyfry 666 i dwa pentagramy – a także męskie genitalia oraz popularną emotikonkę uśmiechu. Całość trwała około 30 sekund. Następnie sprawca szybko oddalił się z miejsca zdarzenia.

Na stronie internetowej parafii zostało opublikowane nagranie ze zdarzenia. Proboszcz ks. Grzegorz Węglorz prosi o pomoc w zidentyfikowaniu sprawców. Na wiadomości mogące pomóc w rozpoznaniu wandali czeka pod nr tel 602121705. Sprawą zajmie się również policja.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon