Siewierz Jeziorna – czym charakteryzuje się pierwsza w Polsce zrównoważona dzielnica?

Siewierz Jeziorna to przemyślane i wyjątkowe przedsięwzięcie urbanistyczne na mapie Polski. Dzielnica powstaje w województwie śląskim i jest budowana od podstaw wedle zasad zrównoważonego rozwoju. Miejsce to zostało zaprojektowane w taki sposób, by zapewnić mieszkańcom odpowiedni komfort i jakość życia. Czym charakteryzuje się pierwsza w Polsce zrównoważona dzielnica? Jakie udogodnienia czekają na jej przyszłych mieszkańców?

Siewierz Jeziorna – czym charakteryzuje się pierwsza w Polsce zrównoważona dzielnica?

Siewierz Jeziorna powstaje na terenie o powierzchni ok. 120 ha, położonym w północnej części aglomeracji śląskiej, nad brzegiem Zalewu Przeczycko-Siewierskiego. Prace nad skomplikowaną koncepcją zagospodarowania terenu rozpoczęto już w 2007 roku – celem było zbudowanie pierwszego w Europie ekologicznego miasteczka. W 2012 roku ruszyła budowa infrastruktury – w pierwszym kwartale zabudowy, a w 2013 sprzedano pierwsze działki deweloperom. Zgodnie z planem, projekt będzie trwał jeszcze kilkanaście lat i docelowo ma tu zamieszkać ok. 10-15 tys. mieszkańców.

Siewierz Jeziorna – życie w zgodzie z naturą

Inspiracją dla Siewierza Jeziornej była idea Nowego Urbanizmu oraz zasady zrównoważonego rozwoju miasta. Twórcom tego nowoczesnego osiedla zależało przede wszystkim na poszanowaniu środowiska, zapewnieniu estetycznego wyglądu, dbałości o zachowanie wysokiej jakości życia i stworzeniu poczucia wspólnoty wśród mieszkańców.

Dzielnica została zaprojektowana w duchu ekologii i efektywnego zarządzania zasobami. Miasteczko powstaje przy zastosowaniu ekologicznych rozwiązań, dzięki którym koszty utrzymania obiektów i całego terenu są niskie. Wszystkie budynki są energooszczędne i ogrzewane za pomocą pomp ciepła i centralnych ciepłowni. Woda pitna jest dostarczana do kranów wprost z pokładów dolomitowych, a jej jakość odpowiada wodzie źródlanej. Monitorowany jest także stan powietrza za pomocą mierników stężeń pyłów zawieszonych – co ważne, na terenie dzielnicy wprowadzono zakaz palenia węglem w piecach. W domach jednorodzinnych gromadzona jest też deszczówka, za pomocą systemu rynnowego oraz zbiorników zakopanych pod ziemią, która później zostaje wykorzystywana do podlewania zieleni.

Siewierz Jeziorna – mieszkania i inwestycje deweloperskie

Miasteczko Siewierz Jeziorna to pełne uroku, kameralne miejsce, które zachwyci każdą osobą pragnącą żyć w spokojnym i zielonym sąsiedztwie. Mieszkańcy mogą się cieszyć naturalnym otoczeniem i dostępem do urokliwego Zalewu Przeczycko-Siewierskiego z przystanią i piaszczystą plażą. Na terenie dzielnicy znajdują się także ścieżki biegowe, plac zabaw, wybieg dla psów, siłownia plenerowa i boisko do piłki nożnej, na którym trenuje tutejszy klub sportowy UKS Jeziorna.

W obrębie dzielnicy nie brakuje również punktów handlowo-usługowych, jest także placówka edukacyjna – funkcjonuje tu niepubliczny żłobek, bistro z pysznymi ciastami i kawą, salon kosmetyczny oraz sklep spożywczy. Dojazd samochodem do centrum Katowic zajmuje stąd 20 minut, a do międzynarodowego portu lotniczego Pyrzowice zaledwie 12 minut. Kilkoro deweloperów dostrzegło już potencjał tego niezwykłego miejsca. Częścią pierwszej w Polsce zrównoważonej dzielnicy jest Murapol Siewierz Jeziorna, projekt uznanej na rynku mieszkaniowym Grupy Murapol.

Mieszkania dostępne w ramach tej inwestycji są przeznaczone zarówno dla singli, jak i rodzin z dziećmi – oferta obejmuje 1-, 2-, 3- oraz 4-pokojowe lokale. Na terenie osiedla dostępne są ogólnodostępne miejsca postojowe. W budynkach zastosowano technologię Home Management System, która pozwala w prosty sposób korzystać z urządzeń smart home, w tym zdalne zarządzanie temperaturą, oświetleniem i zaworami wody przy użyciu aplikacji mobilnej. Media można również kontrolować manualnie za pomocą przycisków funkcji hotelowej. Mieszkania są wyposażone w standardzie w pakiet antysmogowy, czyli nowoczesne filtry z warstwami nanowłókien, które zapewniają stały dopływ czystego powietrza do domu bez względu na poziom zanieczyszczeń na zewnątrz. Poza ochroną przed smogiem filtry eliminują alergeny, grzyby, bakterie, a także zabezpieczają mieszkanie przed pyłkami, kurzem i owadami. W budynkach zastosowano także energooszczędne oświetlenie LED części wspólnych.

- Siewierz Jeziorna to bez wątpienia unikatowy i niespotykany projekt w skali całego kraju. Cieszymy się, że jako ogólnopolski deweloper możemy być jego częścią. Pandemia z 2020 roku znacząco zweryfikowała oczekiwania naszych klientów, dla których niezwykle ważne stało się mieszkanie w spokojnym sąsiedztwie, blisko natury i rozległych terenów rekreacyjnych. Murapol Siewierz Jeziorna jest odpowiedzią na te potrzeby – wszystko co ważne, znajduje się w zasięgu krótkiego spaceru od inwestycji, a zielone otoczenie zachęca do codziennej aktywności. Oferowane przez nas mieszkania są funkcjonalne, ustawne i wyposażone w innowacyjne technologie. Dodatkowo, na terenie naszego osiedla powstanie stacja ładowania pojazdów elektrycznych oraz stojaki rowerowe dla wielbicieli jednośladów – to jedne z wielu atutów naszej inwestycji – mówi Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży w Grupie Murapol.

W lutym br. do przedsprzedaży trafił kolejny etap Murapol Siewierza Jeziornej. Deweloper postawił do dyspozycji klientów 84 lokale w dwóch 3-piętrowych obiektach. W ramach poprzednich etapów oddano tu do użytkowania już ponad 400 mieszkań w 12 budynkach. Ostatnie, gotowe do odbioru lokale w zrealizowanych obiektach są jeszcze dostępne w ofercie Grupy Murapol.

Stoisz przed wyborem mieszkania? Siewierz Jeziorna to dobre miejsce, które z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom równowagi i ekologii, a wciąż rozwijające się miasteczko to dobry kierunek do tworzenia podobnych inwestycji w Polsce.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon