Silesia City Center wprowadza płatny parking! Od 1 lutego 2024 r. pierwsze trzy godziny za darmo, później - za każdą godzinę trzeba będzie zapłacić

Największe centrum handlowe na Śląsku - Silesia City Center w Katowicach - szykuje od 1 lutego 2024 r. rewolucję w polityce parkingowej. Dysponująca imponującą liczbą bezpłatnych miejsc parkingowych galeria wprowadza płatny parking (tylko pierwsze trzy godziny będą bezpłatne) i ogranicza możliwość pozostawiania na nim samochodów we wczesnych godzinach porannych.

Rewolucja na parkingach w Silesia City Center! Zapłacimy za parkowanie

Silesia City Center broni się jak może przed kierowcami pozostawiającymi swoje samochody na cały dzień na bezpłatnych (na razie) parkingach przy SCC. Nie jest tajemnicą, że pracownicy okolicznych biurowców (których w ostatnich latach wyrosło naprawdę sporo - m.in. kompleks Tiramisu, Face2Face) często wykorzystują te parkingi. SCC, która dysponuje imponującą liczbą 3500 miejsc parkingowych, już ograniczyła czas funkcjonowania parkingu pod Kauflandem oraz zamknęła furtkę z niego na ul. Chorzowską.

Od 1 lutego 2024 r. to centrum handlowe wprowadza dodatkowe ograniczenia w czasie funkcjonowania parkingów oraz opłaty za parkingi.

Tylko pierwsze 3 godziny parkowania będą za darmo. Później - 4, 5 i 6 godzina będą kosztować 5 zł za godzinę, od 7 godziny - 10 zł za godzinę. Nie będzie szlabanów, tylko system APCOA, znany z marketów (trzeba będzie pobrać bilet w parkomacie).

Zarządca Silesia City Center wysłał informację do właścicieli sklepów, w której pisze: "Biorąc pod uwagę zmiany w bezpośrednim otoczeniu Silesia City Center, tj. budowę biurowców oraz nowych osiedli mieszkaniowych, a także politykę władz miasta w zakresie parkowania (w szczególności w ścisłym centrum Katowic) Zarządca Centrum Handlowego podjął decyzję o zmianie zasad parkowania na terenie parkingu należącego do Silesia City Center. Od 1 lutego na terenie Centrum Handlowego Silesia City Center wprowadzony zostanie system parkowania zarządzany przez firmę APCOA. Zmiana ta ma na celu zwiększenie dostępności miejsc parkingowych dla klientów Centrum w dni robocze".

Ma być możliwość kupienia abonamentu na parkowanie przy SCC, ale jeszcze nie podano ceny. Nie wiadomo też, co z widzami kina czy klientami restauracji - czy będą dla nich jakieś zniżki albo dodatkowe darmowe godziny. Wysłaliśmy pytania do Silesia City Center w tej sprawie i czekamy na odpowiedź.

Przypomnijmy, że Galeria Katowicka oferuje pierwszą godzinę parkowania na parkingu podziemnym za darmo, każda kolejna kosztuje 4 zł (widzowie Multikina mają 6 godzin parkowania za darmo). Supersam również ma pierwszą godzinę parkowania za darmo, druga godzina kosztuje 5 zł, trzecia i kolejna godzina – 6 zł. Inne katowickie większe galerie handlowe - Centrum Handlowe 3 Stawy, Galeria Libero czy Centrum Handlowe Dąbrówka mają bezpłatne parkingi, ale znajdują się poza centrum miasta.

Zmiany w godzinach otwarcia parkingów Silesia City Center od 1 lutego 2024 r.

Zobaczcie, co się zmieni w godzinach otwarcia. Jak widać, już nie będzie można parkować od godz. 6 rano. Od 1 lutego 2024 r. najwcześniej zaparkujemy o 8.30, i to na parkingu dachowym. Ciekawe, co na to powiedzą klienci marketu Kaufland, który jest czynny od 7.30 rano? Za to większość parkingów będzie czynna dłużej, bo nawet do 1 w nocy.

Godziny otwarcia poszczególnych parkingów do 31 stycznia 2024 r.

 • Parking A i B (poziom 0, na zewnątrz SCC): w godzinach otwarcia centrum
 • Parking C (poziom -1, pod nową częścią SCC): od 6:00 do 23:00
 • Parking D (parking strzeżony, poziom -1, z boku, od strony ul. Węglowej i Baildona): od 9:30 do 23:00
 • Parking E (pod Kauflandem, TK Maxx i Primarkiem) od 9:00 do 22:00
 • Parking F (dachowy, na poziomie +1): od 9:00 do 21:00

Godziny otwarcia poszczególnych parkingów od 1 lutego 2024:

 • Parking A i B (poziom 0, na zewnątrz SCC): 10.00-24.00
 • Parking C (poziom -1, pod nową częścią SCC): od 9.30 do 23:00
 • Parking D (parking strzeżony, poziom -1, z boku, od strony ul. Węglowej i Baildona): od 9:30 do 1.00 w nocy
 • Parking E (pod Kauflandem, TK Maxx i Primarkiem) od 9:00 do 24:00
 • Parking F (dachowy, na poziomie +1): od 8.30 do 23:00

Przypominamy standardowe godziny otwarcia Silesia City Center:

 • cała galeria: poniedziałek-sobota 10:00 - 21:00
 • Kaufland poniedziałek - sobota: 7:00 - 22:00, niedziela handlowa: 9:00 - 21:00

Restauracje, kino Cinema City są czynne w innych, dłuższych godzinach.

Zdrowie pod kontrola

Może Cię zainteresować:

Katowice. Bezpłatne badania profilaktyczne przy okazji zakupów w Centrum Handlowym 3 Stawy

Autor: Katarzyna Pachelska

16/01/2024

Pomnik Powstańców Śląskich, Katowice

Może Cię zainteresować:

Katowice bez Spodka? Trudno sobie to wyobrazić, łatwiej zobaczyć na starych zdjęciach

Autor: Katarzyna Pachelska

01/01/2023

Katowice 1993 rok

Może Cię zainteresować:

Jak wyglądały Katowice w 1993 roku? Miały urok... papieru ściernego. Przypominają zdjęcia fotografa ze Szwajcarii

Autor: Katarzyna Pachelska

10/08/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon