Sklepy Kaufland jak poczta, będą czynne też w niedziele niehandlowe. Również ten w Katowicach

Niemiecka sieć sklepów Kaufland ogłosiła, że wprowadza usługi pocztowe we wszystkich sklepach. A ponieważ placówki pocztowe mogą być czynne również w niedziele objęte zakazem handlu, również sklepy Kaufland mogą działać we wszystkie niedziele.

28 maja 2021 r. sieć sklepów Kaufland ogłosiła, że wprowadza usługi pocztowe we wszystkich swoich sklepach w Polsce, również w jedynym katowickim sklepie w Brynowie (choć krążą plotki, że drugi Kaufland powstanie w Piotrowicach).

Sklepy Kaufland będą czynne również w niedziele niehandlowe?

Wdrożenie usług pocztowych pozwala sklepom na prowadzenie działalności również w niedziele niehandlowe, niezależnie od wielkości placówki – taką funkcję mogą pełnić zarówno sklepy osiedlowe, jak i duże dyskonty czy hipermarkety.

- Od wielu lat misją sieci Kaufland jest ułatwianie klientom codziennych zakupów. Konsekwentnie stawiamy na koncept one-stop-shopping, dając kupującym dostęp do szerokiego wachlarza usług i produktów najemców naszych pasaży. Mamy świadomość, że to właśnie możliwość zrobienia kompleksowych zakupów oraz załatwienia wielu innych spraw w jednym miejscu, znacznie zwiększa komfort klientów. Dotyczy to także usług pocztowych – mówi Marcin Łojewski, członek zarządu Kaufland Polska.

- Na rynku handlowym obserwujemy tendencję uruchamiania tego typu działalności, która jednocześnie stwarza możliwość prowadzenia sprzedaży w niedziele niehandlowe. Uważnie obserwujemy konkurencję oraz trendy i nie zamykamy się na żadne z rozwiązań, które będzie odpowiadać potrzebom naszych klientów – dodaje Marcin Łojewski.

Przypomnijmy, że w niedziele niehandlowe działają takie sieci sklepów (dzięki przekształceniu się w "placówki pocztowe") jak:

  • Żabka,
  • Intermarche (niektóre),
  • Bricomarche (niektóre),
  • Carrefour Express (gdy za ladą stoi właściciel)

Czy w takim razie sklepy Kaufland też będą czynne od najbliższej niedzieli w niedziele bez handlu?

- Na razie nie zmieniamy sposobu funkcjonowania sklepów Kaufland, jednak uważnie obserwujemy sytuację na rynku dotyczącą otwartych placówek konkurencji i rozważamy takie rozwiązanie również w naszej sieci - mówi Marcin Łojewski, członek zarządu Kaufland Polska

Klienci coraz częściej zamawiają produkty w internecie

W czasie pandemii wzrosła popularność zakupów online, a co za tym idzie miejsc, w których można skorzystać z usług pocztowych. Potwierdzeniem tego jest m.in. ponad 71 000 paczek, które klienci Kaufland nadali lub odebrali przy okazji zakupów od marca 2020 roku do 23 maja 2021 r.

Jeszcze do niedawna usługa była dostępna w ponad 100 marketach sieci, ale już teraz mogą cieszyć się nią kupujący we wszystkich sklepach Kaufland w całej Polsce.

W trakcie pandemii usługi e-commerce zyskały na znaczeniu. W 2020 r. sprzedaż produktów online w Polsce wzrosła o niemal 35%. Mimo otwarcia galerii handlowych Polacy nie planują zmniejszenia częstotliwości zakupów w tej formie. 74% konsumentów deklaruje, że nawet po zakończeniu pandemii utrzyma je na dotychczasowym poziomie, a 10% zamierza je zwiększyć. Usługi pocztowe będą więc cieszyć się coraz większą popularnością. Zwiększy się również popyt na punkty pocztowe, którymi coraz częściej stają się sklepy spożywcze.

Kaufland należy do tego samego holdingu co Lidl

Kaufland to międzynarodowa sieć sklepów oferująca artykuły spożywcze oraz produkty codziennego użytku. W całej Europie Kaufland posiada ponad 1300 sklepów i zatrudnia ok. 132 000 pracowników. W Polsce siećma aktualnie 227 marketów i zatrudnia ok. 16 000 pracowników.

Asortyment sklepów Kaufland liczy kilkanaście tysięcy produktów. Sieć koncentruje się przede wszystkim na ofercie produktów świeżych – owoców i warzyw, produktów mlecznych, a także mięsa, wędlin, serów i ryb.

Co ciekawe, Kaufland należy do tego samego holdingu do Lidl.


Subskrybuj 24kato.pl

google news icon