Skoki ze spadochronem z wieżowca .KTW II (WIDEO)

W niedzielę 1 sierpnia 2021 r. wczesnym rankiem, z dachu budowy biurowca .KTW II dwie osoby oddały skok ze spadochronem. Ochrona budowy zszokowana.

Ktw katowice

Było po godzinie 4 rano, gdy na terenie budowy wieżowca .KTW II pojawiły się dwie nieuprawnione osoby. Po przeskoczeniu ogrodzenia od strony al. Roździeńskiego, szybko dostały się do żurawia i pokonały 3,5 metrowe osłony, które miały chronić przed dalszym wdrapywaniem się po maszynie. Wspinaczka po konstrukcji żurawia pozwoliła dostać się do budynku, a stamtąd już prosto na dach. Cała wędrówka trwała kilka minut – zdecydowanie krócej niż pełny obchód budowy przez patrolujących ochroniarzy.

Sieć zabezpieczeń

Teren budowy jest objęty wzmocnioną ochroną przez 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu. System zabezpieczeń obejmuje m.in. obecność pracowników ochrony na miejscu oraz gotowość grupy interwencyjnej. Obecnie na terenie budowy znajduje się jeden żuraw budowlany, zabezpieczony przed nieuprawnionymi osobami od poziomu ziemi do wysokości 3,5 m. Po zakończeniu prac dziennych, wszystkie drzwi prowadzące na piony komunikacyjne w budynku są zamykane na klucz – można przeczytać w oświadczeniu biura prasowego inwestora TDJ Invest.

Policja będzie wyjaśniać

Na nagraniu świadków zdarzenia opublikowanym na portalu „Dziwne sytuacje w Katowicach i okolicach” widać jak osoba staje na dachu, rzuca się w dół, a następnie rozpościera się spadochron. Po chwili czynność powtarza druga osoba.

Sprawa wtargnięcia na budowę została zgłoszona na policję, w piątym komisariacie w Katowicach konkretnie. I na tę chwilę czekamy na wyjaśnienia – informuje nas przedstawicielka TDJ.

Spadochroniarzom grozi kara nawet do roku pozbawienia wolności.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Śląskie dla Ukrainy

Rusza baza noclegowa dla Ukraińców

Sejmik Niepełnosprawnych

Ponad milion złotych na wsparcie osób niepełnosprawnych

Zdjęcie Główne

Red Box - bezpieczna przechowalnia wszystkich Twoich rzeczy

Plac Mozaikowy przy hali Kapelusz, Park Śląski

Park Śląski. Plac za Kapeluszem został odnowiony

Marcin Wilk, prezes Śląskiego Funduszu Rozwoju

Marcin Wilk o Europejskim Forum Przyszłości. Wideo

Twórcy spektaklu "Pokora" w Teatrze Śląskim

"Pokora" Twardocha na scenie Teatru Śląskiego

Inwestycja przy ul. Grundmanna w Katowicach

Biura, mieszkania i hotel nad brzegiem Rawy