Śląsk. Zarząd województwa otrzymał wotum zaufania oraz absolutorium za wykonanie budżetu w 2021 roku

Podczas poniedziałkowej sesji sejmiku woj. śląskiego radni udzielili zarządowi województwa wotum zaufania i absolutorium za wykonanie budżetu w 2020 roku

Głosowanie


Podczas poniedziałkowej sesji sejmiku woj. śląskiego radni udzielili zarządowi województwa wotum zaufania i absolutorium za wykonanie budżetu w 2020 roku.

Dzisiejsza sesja sejmiku zakończyła się sukcesem dla zarządu woj. śląskiego. Po długiej debacie nad Raportem o stanie województwa śląskiego za 2020 rok, radni przeszli do głosowania.

Zarząd woj. śląskiego otrzymał wotum zaufania

Za przyznaniem wotum zaufania zarządowi woj. śląskiego było 26 radnych. Tylko jeden głos był przeciw. 15 osób wstrzymało się od głosu.

– Jako zarząd woj. śląskiego przedstawiliśmy radnym sejmiku solidny raport o stanie #Śląskie. Miniony rok wyznaczyła walka z pandemią. Z tego czasu wychodzimy wzmocnieni. 26 głosów za udzieleniem wotum zaufania dla Zarządu potwierdza bardzo dobrą współpracę z radnymi. Dziękuję – mówi marszałek Jakub Chełstowski.

Zarząd woj. śląskiego otrzymał także absolutorium

Wyniki glosowania nad absolutorium niewiele się różnią. Przedstawiają się następująco: 27 za, 1 przeciw, 16 wstrzymujących się.

– To był bardzo trudny rok. Dziękuję za współdziałanie #ZarządWojewództwa radnym #SejmikŚląskie pracownikom Urzędu Marszałkowskiego i jednostek podległych. Wspólnie działamy na rzecz rozwoju regionu. 27 za udzieleniem absolutorium dla Zarządu pokazuje naszą pracę. Dziękuję – marszałek Jakub Chełstowski.

VIDEO: Sesja Sejmiku województwa śląskiego. Zarząd otrzymał wotum i absolutorium

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon