Śląskie Anioły kolejny raz pobiegły ulicami Katowic. Zobaczcie zdjęcia z ich imprezy

W Katowicach odbyła się kolejna, jedenasta już odsłona charytatywnej imprezy z niebiańskimi akcentami. Celem było wsparcie podopiecznych Fundacji Śląskie Anioły. Uczestnicy jak zwykle nie zawiedli, stawili się na starcie i pokazali, jak dużo można zdziałać razem.

Bieg Fundacji Śląskie Anioły 2024

W ostatnią sobotę, 17 lutego, w Katowicach można było spotkać nietypowych zawodników. Ubrani w białe stroje i srebrne skrzydła przemierzali trasę na terenie Doliny Trzech Stawów. Byli to uczestnicy 11. Biegu Fundacji Śląskie Anioły.

W ramach wydarzenia każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Najmłodsi mieli okazję, by wziąć udział w dedykowanych im zawodach na dystansach 200 m lub 400 m. Na starszych czekał bieg na 5 km lub marsz nordic walking. Najszybsi uczestnicy zostali uhonorowani pucharami, ale wszyscy wiedzieli, że tym razem to nie zwycięstwo jest najważniejsze. Dochód z zebranych opłat startowych trafi do podopiecznych Fundacji Śląskie Anioły. Organizacja wspiera: Zespół Szkół Specjalnych nr 9 w Katowicach, Dom Aniołów Stróżów w Katowicach, Szkołę Podstawową Specjalną nr 33 w Chorzowie oraz Dom Dziecka TĘCZA w Katowicach (oddziały przy ul. Rybnickiej i Kaszubskiej).

- Pomagamy przez wspólną zabawę i organizowane uroczystości. O tym, kto otrzyma wsparcie, decyduje psycholog i/lub pedagog szkolny z danej placówki. Dzięki naszemu wsparciu dzieci często po raz pierwszy mogą zobaczyć polskie morze. Organizujemy i opłacamy wyjazdy wakacyjne na zieloną szkołę dla naszych podopiecznych - podsumowują członkowie Fundacji.
Edukacja ekologiczna klimatyczne katowice 2

Może Cię zainteresować:

Inauguracja programu "Klimatyczne Katowice". Najpierw pilotaż w pięciu szkołach, potem ewaluacja. Edukacja ekologiczna to dobry pomysł?

Autor: Redakcja

18/01/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon