Ślązaczka Marta Manowska ambasadorką Narodowego Programu Szczepień. Zachęca do szczepienia przeciw COVID-19

Nową ambasadorką Narodowego Programu Szczepień została Marta Manowska, pochodząca ze Śląska dziennikarka oraz prezenterka, prowadząca takie hitowe programy TVP jak "Rolnik szuka żony" czy "Sanatorium miłości".

Marta Manowska

W piątek 30 lipca 2021 premierę miał nowy spot zachęcający do szczepień przeciw COVID-19. Tym razem, po m.in. Cezarym Pazurze i Macieju Musiale, ambasadorką akcji została znana i lubiana dziennikarka oraz prezenterka Marta Manowska.

W spocie skierowanym przede wszystkim do osób starszych, Manowska przekonuje, że niezależnie od tego, czy seniorzy emeryturę wykorzystują na oddawanie się swoim pasjom, pracy czy spotkaniom z najbliższymi, każdy powinien zaszczepić się przeciw COVID-19. Na wideo widzimy wnętrze teatru z przygotowującą się do wejścia na scenę diwą, rolnika oporządzającego gospodarstwo i wreszcie rodzinne spotkanie na łonie natury, gdzie członkowie rodziny jedzą wspólnie posiłek i cieszą się swoją obecnością.

Jak zarejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19

Jeśli możesz, już dzisiaj zarejestruj się na szczepienie: zadzwoń na infolinię 989, wyślij sms o treści SzczepimySie pod numer 880 333 333, skorzystaj z e-Rejestracji lub umów się bezpośrednio w punkcie szczepień. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie gov.pl/szczepimysie.

Obecnie wiele punktów szczepień posiada wolne terminy, dlatego można dowolnie zaplanować miejsce i czas szczepienia. Dodatkowo, szczepionkę można przyjąć w różnych miejscach – np. pierwszą w miejscu zamieszkania, a drugą w miejscu, gdzie przebywa się na wakacjach.

Bezpłatna aplikacja mojeIKP

Dostępna jest już aplikacja „mojeIKP”. To bezpłatne i dające wiele możliwości narzędzie. Aplikacja umożliwia m.in. rejestrację na szczepienie przeciw Covid-19. Użytkownicy telefonów z systemem Android mogą pobrać aplikację w Google Play, a właściciele urządzeń z iOS - w AppStore.

Ponad 34 miliony wykonanych szczepień w Polsce

W Polsce wykonano ponad 34,8 mln szczepień. W pełni zaszczepionych, czyli preparatem J&J lub dwiema dawkami innych dopuszczonych w UE szczepionek, jest ponad 17,7 mln osób. Pierwszą dawkę przyjęło ponad 18,5 mln osób – wynika z zestawienia na stronach rządowych.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon