Ślązak trenerem juniorskiej reprezentacji Polski. Wcześniej Marcin Brosz trenował Górnika Zabrze

Marcin Brosz, Ślązak z Knurowa, został nowym trenerem reprezentacji Polski U-19 w piłce nożnej. Wcześniej prowadził m.in. drużynę Górnika Zabrze.

PZPN
Marcin Brosz

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował dzisiaj, 19 stycznia 2022 r., że nowym trenerem reprezentacji Polski U-19 został mianowany Marcin Brosz.

Szkoleniowiec rozpocznie pracę z kadrą U-18 (rocznik 2004), by po etapie selekcyjnym przygotować ją do kwalifikacji do turnieju finałowego mistrzostw Europy U-19, które rozpoczną się jesienią 2022 roku.

Marcin Brosz to 48-letni były piłkarz, obecnie trener, urodzony w Knurowie dokładnie 11 kwietnia 1973 r. Ostatnio był trenerem drużyny Górnika Zabrze.

Jako piłkarz występował w:

  • Górniku Knurów,
  • Concordii Knurów,
  • Szombierkach Bytom,
  • Górniku Zabrze,
  • GKS Bełchatów,
  • KS Myszków,
  • Koszarawie Żywiec,
  • Polonii Bytom.

Na poziomie ekstraklasy rozegrał 46 spotkań.

Po zakończeniu kariery zawodniczej, zaczął pracę jako trener drużyn piłkarskich. Na pierwszy ogień poszła Polonia Bytom, z którą awansował do ówczesnej drugiej ligi. W kolejnych latach prowadził Koszarawę Żywiec i Podbeskidzie Bielsko-Biała, a po raz pierwszy na ławce trenerskiej w ekstraklasie pojawił się jako szkoleniowiec Odry Wodzisław Śląski.

W latach 2010-2014 prowadził Piast Gliwice, z którym awansował do ekstraklasy. Kolejnym przystankiem w jego karierze była Korona Kielce, a w 2016 roku przejął stery w Górniku Zabrze. Był to kolejny klub, z którym zaliczył awans na najwyższy szczebel rozgrywkowy, a ponadto zdołał zakwalifikować się do europejskich pucharów. Zasłynął również z wprowadzania wielu młodych zawodników na poziom piłki profesjonalnej. 27 maja 2021 roku odszedł z Górnika.

Marcin Brosz jest absolwentem Szkoły Trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej z najwyższymi możliwymi uprawnieniami szkoleniowymi – posiada licencję UEFA Pro.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon