Śmiertelny wypadek na ulicy Bagiennej na DK 79 w Katowicach. Mężczyzna przechodził przez ulicę w niedozwolonym miejscu

Katowiccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w poniedziałek 23 sierpnia 2021 r. na ulicy Bagiennej, na DK 79 w stronę tunelu w Katowicach. Zginął 86-letni mężczyzna, który przechodził przez drogę.

Katowiccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na ulicy Bagiennej. W wyniku potrącenia przez kierującego fordem focusem, 86-letni pieszy, który przechodził przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, poniósł śmierć.

Do wypadku drogowego doszło w poniedziałek 23 sierpnia 2021 około godz. 16.20 na jezdni ulicy Bagiennej w kierunku katowickiego tunelu.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 74-letni kierujący pojazdem osobowym marki ford focus potrącił 86-letniego pieszego, który przekraczał jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Niestety, pomimo podjętych czynności ratunkowych, pieszy zmarł. Na miejscu, pod nadzorem prokuratora, pracowali policjanci z katowickiej drogówki, kryminalni, technicy kryminalistyki, funkcjonariusze straży pożarnej i ratownicy Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. Badanie trzeźwości kierującego wskazało, że był trzeźwy.

Czynności w sprawie trwają, a policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego: dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze, przekraczanie jezdni tylko w miejscach do tego wyznaczonych oraz rozsądek i kulturę dla innych uczestników ruchu.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Cwiczenia 4

Wybuch bomby w piwnicy - są ranni!

Policja

"Łowcy głów" zatrzymali w Katowicach poszukiwanego kibola

Walizka pełna sterydów

Walizka pełna sterydów na lotnisku w Katowicach Pyrzowicach

Obława na mordercę, Jacka Jaworka

Katowiccy policjanci szukają mordercy 3-osobowej rodziny

Auto1 2021 06 29 085207 budx

Trzech mężczyzn zatrzymanych za kradzież auta

49 658815

Policja zatrzymała kiboli GKS-u

Rynek w Katowicach

Pieszy ma pierwszeństwo, ale nie przed tramwajem!