Śmiertelny wypadek na ulicy Bagiennej na DK 79 w Katowicach. Mężczyzna przechodził przez ulicę w niedozwolonym miejscu

Katowiccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w poniedziałek 23 sierpnia 2021 r. na ulicy Bagiennej, na DK 79 w stronę tunelu w Katowicach. Zginął 86-letni mężczyzna, który przechodził przez drogę.

Katowiccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na ulicy Bagiennej. W wyniku potrącenia przez kierującego fordem focusem, 86-letni pieszy, który przechodził przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, poniósł śmierć.

Do wypadku drogowego doszło w poniedziałek 23 sierpnia 2021 około godz. 16.20 na jezdni ulicy Bagiennej w kierunku katowickiego tunelu.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 74-letni kierujący pojazdem osobowym marki ford focus potrącił 86-letniego pieszego, który przekraczał jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Niestety, pomimo podjętych czynności ratunkowych, pieszy zmarł. Na miejscu, pod nadzorem prokuratora, pracowali policjanci z katowickiej drogówki, kryminalni, technicy kryminalistyki, funkcjonariusze straży pożarnej i ratownicy Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. Badanie trzeźwości kierującego wskazało, że był trzeźwy.

Czynności w sprawie trwają, a policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego: dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze, przekraczanie jezdni tylko w miejscach do tego wyznaczonych oraz rozsądek i kulturę dla innych uczestników ruchu.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Cwiczenia 4

Wybuch bomby w piwnicy - są ranni!

Pexels mateusz dach 581312

Aż 5 tysięcy złotych mandatu dla sprawcy kolizji na DK86

Wypadek w Siedlcu Dużym

Dopiero początek stycznia, a już 3 osoby zginęły w wypadkach

Zatrzymanie podejrzanych o udział w grupie przestępczej

Zatrzymani gangsterzy obracający paliwami

Funkcjonariusze przejęli 19 milionów papierosów bez akcyzy

Prawie 20 milionów papierosów w rękach policji

Powoływali się na znajomość ważnych osób

Gangsterzy, dla których niemożliwe nie istniało

49 671884

Celowo potrącili policjantów samochodem. Grozi im 10 lat